Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Sil baştan…
Sezon: 2 Bölüm: 53

Her insanın acıyı karşılaması, taşıması ve yaşaması farklıdır. Özellikle erkeklerin ve kadınların… Biz kadınlar, acılarımızı paylaşır ve mücadele ederiz. Erkekler ise içine kapanır ve tüm dünyaya küserler. Kimi Katmandu’lara gidip ermeye çalışır; kimi de İtalya’lara gider, çivi çiviyi söker hesabı her gece başka bir çiçekten bal almaya ve acılarını unutmaya çalışır. Peki sonuç? Sonuç bin pişman bir adet Ömer İplikçi sayın seyirciler:) 

Üç aydır heyecanla ve aşkla beklediğimiz Kiralık Aşk'ın yeni sezonu nihayet Cuma akşamı 53. bölümüyle karşımızdaydı. Kaldığımız yerden değil de bir sürü yaşanmışlığın ardından yepyeni başlangıçlarla merhaba dedi bize. 

Aradan  bir yıl geçmiş; bu bir yılda hem çok şey değişmiş hem de hiçbir şey değişmemiş gibiydi. Sezon finalinin son yazısında "Benim tanıdığım Ömer İplikçi Defne'yi düğünde öyle bırakmaz o nikâh kıyılır," demiştim. Bize 52 bölümdür anlatılan Ömer İplikçi'nin öyle yapması gerekiyordu çünkü. Nitekim Esra'nın ağzından nikâhın kıyıldığını, ama ertesi gün de iptal edildiğini öğrendik. Doğruyu söylemek gerekirse ben buz gibi, burnundan kıl aldırmayacak ve gururdan taş kesmiş bir Ömer bekliyordum, ama durum hiç de öyle değildi. Anlaşılan, bu sezon roller azıcık değişmiş. Defne "O zamanki ben şimdiki beni şaşırtıyor bazen," diyerek bunun sinyallerini verdi zaten. Daha güçlü, ayakları yere daha sağlam basan, kırgın, kızgın ve gururlu bir Defne ile çok âşık, mücadele eden, pişman bir Sinyor İplikçi bizi bekliyor gibi görünüyor. Aşkı için savaşan bir adet Ömer İplikçi kulağa çok hoş gelmiyor mu yahu:) Hep kendinden çok emin, tabii ki Defne'den de çok emin, "özledim" demek için bile kıza kök söktüren adamdan buralara... Bak Allah'ın işine sen:)

Haydi, biraz detaylara bakalım:

Pamir Marden karakterine bayıldım. O ne özgüven o:) Serseri ruh hali, çapkın bakışları beni benden aldı. Tek falsosu Neriman'ın yeğeni olması… Bu da karakteri gözümde bir anda aşağılara düşürüveriyor. Yine de dinsizin hakkından imansız gelir atasözümüzü hatırlayarak çok iyi oldu, iyi ki London'lardan döndü geldi diye ellerimi ovuşturmadan edemiyorum. Ömer'le Defne için mücadele etmesini heyecanla bekliyorum. Tabii ki bütün bunlar olurken Defne'nin nerede duracağı, nasıl tepki vereceği de çok önemli. Keyifli bölümler bizi bekliyor gibi görünüyor. Bakalım...

Ah Neriman vah Neriman... Hiç akıllanmayacaksın Neriman! Bütün bu yaşananların en büyük müsebbibi senken bu ne cesaret yahu? Üstelik Defne'yi bu kadar iyi tanırken, Ömer'i güya çok severken, aşklarını, ne kadar acı çektiklerini bu kadar iyi bilirken... Vicdan denen duygunun kırıntısı yok sende gerçekten. Bu kadar kötülük de karşılıksız kalmaz elbet! Umarım kalmaz!

1 2 3 4
Seyda Yalvaç
25/09/2016 12:49
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR