Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Oynatmaya az kaldı doktorum nerde?
Sezon: 2 Bölüm: 57

Ertan’ı silahını Zeynep ve Fatih’e doğrultmuşken bırakmıştık hani, fonda da polis sirenleri vardı. İşte o siren sesleri giderek yakınlaştı, yakınlaştı…

Ertan bir karar vermek zorundaydı, kaçmaktan yana kullanmadı seçimini. Öyle olsa hızlı hareket ederdi, ama değildi. Sakindi.

İndir silahını Ertan

Ama ya Selim? Selim’i önce kucağına alıp öptü, sevdi, sonra yere indirdi. Giderse zaten hiç benim oğlum değilmiş dercesine O’na bıraktı kararı adeta. Selim tabii ki anne ve babasına doğru koşunca Ertan anladı çabasının nafile olduğunu.

O sırada polisler de geldiler zaten. Yaptıklarından pişman mıydı bilmiyorum ama ‘özür dilerim’ dedi Zeynep’e polislere teslim olurken…

Tüm ailenin en büyük sorunu olan Ertan konusu da tamamen kapandığına göre malikanedeki ev ahalisinden mutlusu yoktu. Herkes şen şakrak sohbet muhabbet içindeyken bu atmosfer Meryem’in sözleri ile bozuldu. Acaba Selim bu kaçırılma olaylarından etkilenip travma falan geçirir miydi?

Ertan gitti, dertler bitti

Bit yeniği düştü tabii içlerine bu sözlerden sonra. Ama konu Selim’in travmasından çok Şevket ve Fehmi’nin laf dalaşına dönünce Zeynep ve Fatih oğullarını da alıp odalarına çıktılar. Şevket çocuğun kaçırılma olayında yeterli tedbir almadıkları için Fehmi’yi suçlayadursun, annesi ve babası Selim’i bir uzmana götürmeye karar vermişti.

Travma geçirir mi dersin?

Neden her konuşmanın, içinden çıkılmaz bir kavgaya dönüştüğü konusuna gelince evdeki muhabbet, Mukaddes ‘delilik’ günlerinde hastanede öğrendiği bir yöntemi anlattı: şiddetsiz iletişim. Tabii ya, onların çözümü buydu. Ne zaman ki şiddetsiz iletişim kurmayı başarırlar o zaman normal bir sohbet edebilme huzuruna kavuşurlardı.

Delilik günlerimden biliyorum…

Bu arada Selim için psikoloğa gidildi. Psikolog yaptığı gözlemlerden sonra travmatik bir durum görmediğini söyledi. Bizimkilerin de içi rahatladı tabii.

1 2 3 4 5
Bilge Aktaş Baytak
01/06/2016 10:29
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR