Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ömer’in gözlerinde ne var?
Sezon: 1 Bölüm: 9

İki haftalık bir aradan sonra hikaye kaldığı yerden devam ediyor. İçimiz yangın yeri olduğundan Ömer'in gözlerinde, Elif'in saçlarında nefes almaya çalışıyoruz...

Ani bir öpüşme nelere sebep olabilir? Bir erkeğin kalbinin titremesine, bir kadının başka şeyler hissetmesine ve beklenmedik itiraflara...

Ömer Arda'ya açıldı, Elif Bahar'a anlattıkça anlattı. Arda ne kadar iyi niyetli ise Bahar o kadar tehlikeliydi. Elif'in aşkının gözünü kör etmesinden dolayı Bahar'ın saçma tavırlarını anlamadığını varsayıyorum, öteki türlü her hareketinden ve saçını geriye atışından bile kıskandığı belliydi. Ömer ve Arda ise son derece içten ve samimilerdi. Anladım ki erkekler aşk konusunda daha tatlı olabiliyorlar kimi zaman. Bahar'ın bu aç gözlülüğü nereye varacak bunu çok merak ediyorum. Bu arada hakkını verelim, Tuvana Türkay sahnede döktürdü. Hırsları ve gerçekleri arasında sıkışmış bir genç kadını gerçekten görebildik oyununda, biraz daha kassa Tuba Büyüküstün'ü bile razı edebilirdi kaldı ki Elif.


Tesadüflere ne kadar inanırsınız?

Ömer ve Metin'in karşılaştıkları ve Ömer'in onu odasına kadar götürdüğü sahne sonraki beş haftanın kısa bir özeti gibiydi. Ömer'in abisinin oda 114'de kaldığını öğrenen Metin bu işin devamını da getirecek. Kaldı ki hikayenin Elif tarafından yavaş yavaş Ömer'e döneceğini de buradan öngörebiliriz. Bir tesadüf daha var, Can'ın Ömer ve Elif'i oldukça samimi şekilde görmesi... Belli ki ergenlik dönemine girmiş Can hikayede bir yer tutacak. Aslı'nın ise beyaz elbisesi içerisinde şahane göründüğünü söylemeden geçemeyeceğim. Peki size sorsam Can'ın gelişi ile ne değişebilir diye, bana ne söylersiniz? Benim cevabım Aslı'nın öncelikli olmak üzere herkesin bu durumdan etkileneceği belki de ikinci kaçırma vakasının Can'ın başına geleceği. Şu an konuyu çok abartıyor olabilirim ama Aslı’nın hikayesi dallanıp budaklanacak diye düşünüyorum.


Ukala insanlara ne kadar tahammül edebilirsiniz?

Amir geldiği hastane odasında terör estirdi. Bir şeyler sakladığı her halinden belli olan bu "görevli" adam günün birinde cezasını çok fena çekecek bu işlerin ya ne zaman... Hüseyin ve Ömer eve döndükleri zaman ise her şey yerli yerinde idi. Evin küçümeni yine tıkınıyordu, evin kadınlarından büyükanne dışında herkes mutsuzdu. Bu ev hikayesinde yürümeyen bir şey var o da şu diyebiliriz. Yeterince tanımadığımız karakterlerin çok fazla ayrıntısını biliyoruz ve buna sebep olarak da daha fazlasını öğrenmek istiyoruz. Bu istek ortada kalınca tatsızlık oluyor. Umarım Melike Yenge ve diğerlerinin dilinin altından çok daha fazla şey çıkar.


Bazı sorular cevaplanmak içindir, kimi soruların ise cevaba ihtiyacı yoktur.

Nilüfer'in sorgulama sahnesinde bol bol gözyaşı, keder, ayrıntı ve kuşku vardı.Metin'i tarif edişinde ince bir sızı hissetmediniz mi sizde? Nilüfer'in Metin'i tarif etmemesi ve doğru söylememesi elbette beklenmedik bir şey değildi. Tabi asıl bomba bu değil. Sibel Andaç'ın Tayyar'ın adamı olduğunu tahmin edebilir miydiniz? Ben ekran karşısında kucağımdaki tabletimi düşürdüm heyecandan, beklediğimden daha iyi bir "sürpriz" olduğunu itiraf etmek durumundayım. Peki Ömer bu gerçeği öğrenince yaşayacağı kalp kırıklığını tahmin edebiliyor musunuz?

Nilüfer'in yaşadıkları mı her gün öğrendiği gerçekler mi daha ağır geliyor ona, bunu bilmiyorum. Bildiğim bir şey var kızımız kalbine söz geçiremezse ablasının da ailesinin de zararına olacak çok şey var. Daha Nilüfer bir şey yapmadan olan oldu gerçi, Elif kendini palas pandıras bir çanta para ile Metin'in yanında buldu. Bu sırada ise Ömer Sibel'le dertleşiyordu bir mezar başında... Diyorum ya Ömer'in kalp kırıklığı olanları öğrenince o kadar büyük olacak ki o sahneyi görmek için sabırsızlanıyorum.

Derler ki en imkansız aşkların gerçek olmasının bir sebebi vardır, inanç.

Ömer ve Elif'in arasındaki "şey" şu an o kadar ham ve kokusuz ki dalından koparılması çok zor. Ancak zaman ne gösterecek ve nasıl ilerleyecek bu ilişki ve en önemlisi buna inanacak mıyız seyirci olarak? Bir kısım fan kitlesi izlemeye meraklı ancak Beren Saat-Engin Akyürek fanları bu ilişkiye asla sıcak bakmıyor. Tekrardan diziye dönersek, Elif ve Nilüfer'in kaçırıldığı minivan Denizer Holding tarafından alınmış görünüyor. Bu işin içinde sizce aileden kim olabilir? Aslı ve Taner , Ömer gibi bizim de aklımıza gelen ilk isimler...

Metin'in araması ile Nilüfer'in evden ok gibi çıkacağı belliydi. Devamında izlediğimiz oldukça tutkulu "aşk" sahnesi ise dozunda ve tadındaydı. Burnumuza buram buram aşk ve tutku hatta kumpas kokusu geldi, hiç de fena olmadı açıkçası. Bestemsu Özdemir ise her bölüm daha iyi oynarken Saygın Soysal yardımcı oyuncu dalında bu senenin krallığını elinde tutuyor, alkışlar. Elif'in Ömer'in evine gitmesi de aynı zaman aralığında gerçekleşti. Tutuk ve gereksiz derecede gergin bir konuşma geçti aralarında hiç mi hiç anlamı olduğunu düşünmedim. Bu sırada Melike yenge evdekilerin lokmasını saymakla meşguldu, uyuz kadın!!

"Ben ya da benden birileri Ahmet Denizer'i öldürmedi. İçin rahat olsun komiser..” Tayyar.

Konu durdukça ballanıyor, ailesinden biri mi öldürdü?! Yoksa hiç aklımıza gelmedik, şu an hikayede olmayan biri mi? O kadar fazla soru var ki kafamızın karışması normaldir. Aslı'nın babasının cinayetinden tam iki saat önce evden kaçarcasına gitmiş olması ise başka bir durum. Bunun yanı sıra Aslı'nın manik ataklarının gelmiş olması ve evdekileri bilhassa Taner ve Zerrin'i şöyle bir sarstı. Ama bunlara şaşırdıysanız devamında gelenleri bilmeniz gerekli.

Hazır olun bölüm sonunda büyük olay var! Nilüfer annesine her şeyi anlattı! Ömer ve Elif'e dair olanlara dair ne varsa döküldü. Bu da yetmedi. Metin'in "aşk gecesini" kayda aldığını da görmüş olduk. İki hafta ara verdik ya bomba üzerine bomba gördük.

"Bu arada Metin polis olduğunu öğrenmiş, kendine dikkat et." Elif.

Ömer ve Elif'in bir nevi ayrılık konuşması bu muydu? Haftaya cevabını bulacağımız sorular için hazırız. En az bu kadar güzel bir bölüm izlemek dileğiyle.

Not : Nilüfer’in ayakkabıları ne güzeldi öyle!
 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR