Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ne yazık ki armut piş, kucağıma düş olamıyor Ömer Bey
Sezon: 2 Bölüm: 53

Bütün yazı avuçlarımızı ovuşturarak neler izleyeceğimizi, hangi ikilemi tartışacağımızı, hangi çıkmaza düşeceğimizi, neyi görmek için  yanıp tutuşacağımızı bekleyerek geçirdik. Ben biraz daha soft geçirdim kendi adıma. 52 bölüm dile kolay, beni bile yormuş. Yaz boyu tüm ekibin kendini yeni bir sezona en güzel şekilde hazırlayacağına inanarak sezonu bekledim, ve bingo! Görüntü yönetmeni Cengiz Fazlıoğlu’nun  Şenol Sönmez ve Tuna Aktaş liderliğinde harika kareleri yakaladığını, kurguda muhteşem bir iş çıkardıklarını, müziklerle bambaşka bir havanın yakalandığını, oyuncuların taptaze ve yeniliklerle dolu olduğunu bir çırpıda anladık fragmanlarla. Meriç Acemi bir yaz dizisinden 52 bölüm çıkarmış ve ilk çıkmazı çözmüştü: sır ortaya çıkmıştı. Şimdi sırada KAN, İHTİRAS, DEHŞET, KASLAR, YAKIŞIKLI ADAMLAR, ÇOK SAKAL, AŞIRI GÜZEL KADINLAR, CIYAK, KAOS, KASLAR, SAN’AT, ROMA, DUŞ BAŞLIKLARI ve her şey… Sakin kalamıyorum. BAŞLIYORUZ!

“Hiç unutmamak lazım, bu yolları bir defa yürüyoruz. Provası, ikinci şansı yok…”

*İkinci şans bu sezonun, en azından ilk 13 bölümün kilit noktası belli. Sezonu bitirirken suçlu bir Defne, olmadık bir zamanda yaptığı itiraf ve kandırılmış bir Ömer vardı. Biri birinden ikinci bir şans dileyecekse eğer, o mutlaka Defne olmalıydı. Ama kızıyorduk Ömer’e içten içe, yahu bu kadar büyütmemelisin… Evet üzerine bir oyun oynanmış da, asıl suçlu Neriman değil de kimdir? Bu kızın paraya ihtiyacı vardı ve senin ismini cismini bilmeden bu oyuna dahil oldu. Zaten kötü biri olsa senden defalarca kaçıp durmaz. Hatta ben olsam sen ölüm döşeğindeyken “by the way…” diye girer ve öyle anlatırım şimdi ahrette tribini çekmeyeyim diye. “Aşkım anlattım ya sana☺ Şimdi ayıp olmuyor mu meleklerin yanında☺ BİR DAKİKA BANA ANNEM BABAM BİLE BAĞIRMADI TAMAM MI!”

*Fakat ikinci sezona bir geliyoruz, ikinci şansı dileyen asla ve asla Defne olmayacak belli. Ortada pişman olmuş, aslında affedebileceğini ama aşk ve gurur arasında kalıp gururu seçtiğini fark eden aşık bir Ömer var. Tam olarak gelmesini istediğimiz seviye, Defne’yi tam olarak anladı ve bu ilişkiye ikinci bir şans vermek istiyor. Dikkat etsin de o şansı dilenmek zorunda kalmasın. Zira bağrını açıp Roma merkezin tamamına kaslarını göstererek klip çektiği üzünçlü sahnelerle kandıramazsınız, o duşta biri var. O duşta belki önemsiz, öylesine bir kadın var belki de daha ciddi. İçimden bir ses bu kadın taaaam da Defne’nin onu hayatına tekrar aldığı dönemde başımıza bela olacak diyor ama hadi hayırlısı. Çünkü biliyorsunuz, sezon sonuna kadar tek bir gerilimle devam etmez bu dizi. Mutlaka birkaç kez ayrılıp barışacaklar. Sonu Model’den Mey olacaksa neden olmasın?

1 2
Pelin Arslan
25/09/2016 17:24
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR