Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ne kadar da sınır tanımayan bir Hazal
Sezon: 2 Bölüm: 56

Bir değişiklik yapıp, geçen bölüm Rahmi ile Cihan arasında yaşanan "silah krizi"ne balıklama atlayan Özkan misali, doğrudan başlıyorum asıl meseleden; Hazal!

Müzik mağazasında da olay çıkarmayı başararak, sınır tanımamazlık listesindeki bir haneyi daha doldurmayı başaran Hazal'a yaptıkları konusunda söyleyebileceğim tek şey; kendin ettin, kendin buldun Hazal'cığım. Cidden, Hazal iki sezondur çizgisini hiç bozmayarak istikrarlı giden karakterlerin başında geliyor. Fakat önceki bölüme kadar Hazal'ı kısa zamanda oldukça iyi tanıdığını düşündüğüm Cihan'ın, Hazal'ın bir sözüyle müzik mağazasındaki çocuğun suratını 'paramparça' hale getirmesini ona yakıştıramadım. Eksi puan Cihan'cığım, eksi…

Rahmi'nin silahı kendisinin aldığını itirafı, silah dolayısıyla Harun'un karşısında düştüğü gülünç durum derken yaşadıklarından bunalan Cihan, Yıldırım sayesinde klüpte buldu kendini. Gittikleri klüp Cihan'ın sıklıkla uğradığı bir mekanmış meğerse, haberimiz yok! Tesadüfe bakın ki, o esnada Ayşe ve kankası Leyla da oradaymış. Yalnız Leyla'nın klüpte -ve daha pek çok yerde- Ayşe'yle Cihan'ın arasını yapma girişimlerinde bulunmasından gına geldi. Ama benim böyle dediğime bakmayın canım, Leyla'nın bir gerekçesi var sonuçta; "Belki boşanırlar?"

Leyla'nın boşanma teorileri bir yana, karnı her geçen gün büyümekte olan Dilara'nın bebeğinin cinsiyeti ve ismi belli oldu 56. bölümle birlikte. Cinsiyeti Hazal'ın tahmin ettiği üzere - tabii benim de ^^ - erkek olan bebeğin ismini Dilara'nın telefonunun çalmasıyla öğrenemedik. İsim konusunda merakı bir süre daha bastırmak kolay, zira ortada daha mühim bir mesele duruyor; Dilara'nın sınavı. Harun'a olan hisleri bir tarafta, şu sıralar aralarındaki soğukluk bariz olsa da Ozan ve Cansu öte tarafta. Yakın zamanda hamileliği öğreneceğini düşündüğüm Harun ile Dilara'nın daha derin olacak yüzleşmelerini sabırsızlıkla bekliyorum.

Hamilelikten bahsetmişken, Gürpınar'lar dışında hamilelikten haberi olan bir diğer kişiyse Candan'dı hatırlayacağınız üzere. Candan da boş durmadı bölümde. Maide Hala'nın planlarına ortak olması işleri daha da kızıştıracak, benden söylemesi. Üstüne üstlük Ayşe'nin de Harun ve Maide'yle olan yakın geçmişi varken (Ailesini beş yaşında trafik kazasında kaybeden Ayşe'yi, yıllarca Maide büyütüyor.).

Bölüm finalini Cihan'ın, Hazal'ın müzik mağazasında çıkardığı olayın gerçek yüzünü polis merkezinde öğrenmesiyle sonlandırdık. Temposu yüksek, akıcı bir bölümdü. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle, iyi günler.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR