Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Namlunun ucunda bile aşk var!
Sezon: 2 Bölüm: 23

İnsanlar, güzel bakarlarsa gerçekten güzel insan sıfatını hak ediyorlar. Şekil A’da görüyorsunuz.

Bacanaklık konusunda çok meraklı ve hevesli Metin ile on sekiz saat önce olan kurşunlu kâbustan yakalama anına geri döndük. Ömer dalacak gibi duruyordu bir de üzerine içinden geçeni söyledi. Ancak bölümün ilk bomba ikilisi onlar değildi, Hüseyin’in Metin’in yakalandığını söylediği an Tayyar’ın ifadesi nasıldı ama? Peki ya Hüseyin’in o garip keyfi ve korkusunun arasındaki hali? Hüseyin’in eli Ömer’in kanına bulaşmasın, bu kadarına bence hiçbirimiz hazır değiliz. Metin’in hiçbir şey olmamış gibi baldızlı-bacanaklı hallerine de ayrıca bayılıyorum bütün yaptıklarına rağmen zira adamın tek istediği bir aile olduğu için bu konuda kızamıyorum. (Metin’i de bir taraftan öyle bir sevdik ki kızamıyoruz da, aksi bir durum!gu)

Bahar’ın (Tuvana Türkay) diziden çıktığını sanırım duymayan kalmadı. Artık bu sebepten midir nedir karşısına alabileceği en şahane insanı yani Aslı’yı aldı. Bu saatten ve o laf sokmalardan sonra Aslı seni orada bırakır sanıyorsan Bahar’cım aldanıyorsun. Kaldı ki bırakmasın da zaten, Aslı’nın dediğini yapıp yaptığını yapmamak lazım. Kızılacak bir diğer insan Hüseyin, Metin’in / Fatih’in annesini telefonda kafaya alıp resmen kaçırmayı denedi.

“Seninle her yerde huzur buluyorum, seninle her yer huzur dolu!” Elif kız söyledi.

Elif kahveyi, Ömer çayı seviyor olabilir ama aralarındaki aşk bir o kadar uyumlu değil mi? Ayaklarımızı bulutlardan aşağı indirirsek büyük bir soruyla karşı karşıyayız. Nilüfer Metin aleyhine ifade verir mi? Ömer’in de dediği gibi Nilüfer’in şikâyeti dosyaya koyulmazsa Elif’in söyledikleri havada kalabilir. Ömer her ne kadar kahraman olsa da onun da süper güçleri bir yere kadar… Ha ama o öpücük öyle bir yerde geldi ki, bayılmamak elde mi? Kahraman demişken Elif ve Ömer için “Süpermen” temalı afişi görmenizi isterim!


“Önümüzde uzun bir ömür var, uzun bir ömür beraberiz.” İkilinin temennisi bu yönde, tabii bizim de!

Romantik ve bol tatlış sahnelerden sonra sorgu odasına geldik. Metin ve Ömer karşı karşıyaydı. “Aynı mahallede olsak kanka olur bilardo bile oynardık ama şu an farklı bir yerdeyiz,” dedi Ömer, haklıydı da. Ben en başından beri ikisi bir el tavla atar çok da eğlenir diye düşünüyorum. Ömer, Metin’in yanında yer alırcasına konuşuyordu. Her şeyin Tayyar’ın başının altından çıktığını resmen Metin’in yani Fatih’in kafasına kazıdı. Bu sırada her şeyi dinleyip başını bile oynatmayan Metin Ömer’e sadece bir soru sordu : “Bütün bunları sana Nilüfer mi anlattı?” O an anladım ki Metin’in kalbi biraz kırıldı, biraz kafası karıştı. Bütün bunlara rağmen simit ve çay için “Kesene bereket bacanak!” demekten de geri kalmadı. Geçen hafta Saygın Soysal – Erkan Can karşılıklı döktürmüştü, bu bölüm Engin Akyürek- Saygın Soysal karşılıklı döktürmekle kalmıyorlar, ortalığı ekranı titretiyorlar resmen! Anne deyince akan sular durduğundan mıdır bilinmez, Ömer Fatih’in yani Metin’in özel bir arama yapmasına izin verdi. “Sen bal börek adamsın, bilsem daha önce yakalanırdım,” iltifatına karşılık Ömer “Sen bana nasıl olursan, ben sana öyle olurum,” diye karşılık verdi.

Ortalığı karıştıran adam tam da ortada duruyor. Hadi bunu da açıklayın!

Elif ve Ömer’in sevgili olarak ilk kavgalarına da sebep olan Metin istediğini elde etmişti. Elif’in tüm korkularına ve şüphelerine rağmen Nilüfer’ e izin vereceği belli değil miydi sizce? Zaten yaklaşık bir dakika sonra Nilüfer Ömer’in yanında Metin’e doğru yol almaya başlamıştı. Ben sorguda ne olur, NilMet ne yapar diye düşünürken Hüseyin Nevin’i çoktan kandırmış tuzağa çekmişti bile. Cezası, derdi ve çilesi bitmeyen Nevin Tayyar’ı karşısında görünce resmen aklını yitirdi. Artık Hüseyin’in hareketlerine anlam bulmak istemiyorum, ne de olsa Hüseyin’dir diyorum ama bu kadarı da yeter be kardeşim! Hani kaç bölümdür kötünün iyisi diyorduk ama bu son hareket kıç korkusu ile bile olsa olmadı. Gerçi bu Metin’in kaçırılmasının affıydı diye düşünürsek işte bildiğimiz Hüseyin diyebiliriz. Gördüğünüz ve okuduğunuz üzere öyle bir dizi izliyoruz ki neredeyse kötülerimize bile sahip çıkacağız.

“Kendime bir yol çizene kadar, çocukluk arkadaşınız olarak birkaç gün sizde kalabilir miyim?”

Mert, bu hikâyenin en habersiz ve suçsuz adamı olarak Denizerler köşküne yerleşti. Aslı’nın atarına ne diyorsunuz, çok şirin değil miydi? Hazal Türesan çok tatlı ve şahane bir oyuncu, kendisini çok seviyorum. Her ne kadar şu hamilelik meselesi hala çözülmese de onun hikâyesi de fena akmıyor. En azından kafamızda bir Aslı oturdu artık, tepkilerini biliyoruz. Nilüfer gerekli belgeleri imzaladıktan sonra Ömer’le beraber Fatih’in yanına buyur edildi. Nilüfer bir nefes almak için yüzünü yıkamak istediği an Nilmet’çiler sosyal medyada patladı, Nilüfer’in yeterince bu aşka inanmadığı ve hata yaptığı konuşuldu. Derken başka bir yerde ben duygulanmaya başladım, sahne arasında buraya ışınlandım. Sibel’in kardeşi, Fatma’nın kızı Hatice ısınmak için kitaplarını sobaya attı. Fatma’nın bin bir hakaretine ve tavrına rağmen içeri giren Melike ve Elvan donakaldılar. Evet, ısınmak için sobaya atılan kâğıt parçaları onları dondurmaya yetti, hangimizi etmezdi ki? Peki, bu drama gerek var mıydı? Cevabını siz verin.

“Neyse bu böyle olmadı kelepçe filan ama karım istediyse kabul!”

Sorgu başladı, arkama yaslanıp izleme başladım. Bir sürü iltifat geldi, Ömer diken üzerinde oturur gibi Metin’in Nilüfer’e olan iltifatlarını izliyordu. Şöyle bir düşündüm hangi kadın böyle bir aşka hayır diyebilirdi? Dürüst oldum tanıdığım hiçbir kadın böyle bir aşka hayır diyemezdi.

“Ruhunu ellerinin arasında ona veriyorsun. Kendine bile söyleyemediğin şeyleri ona söylüyorsun. Onun yanında uyuyorsun. Ben özgürlüğümü sana hediye edecek kadar sevmişim seni. Ama acılarımı başkasına anlatman, sana sır diye söylediklerimi nasıl başkasına anlatırsın Nilüfer?”

Tam diyordum tane tane konuştu anlattı kendini, o son hareket oldu mu Metin? Seni öldürürüm, kalbime gömerimler filan. Bu muydu yani senin saçının teline kıyamadığın Nilüfer’e tavrın? Ömer iyi vurdu sana oh oldu! (şiddete bazen evet vallahi!) Ve tam şu anda bir şey dikkatimi çekti, Nilüfer aşkla kavrulurken ve mutluyken Elif acı çekiyordu. Şimdi Elif ve Ömer çok mutluyken Nilüfer ‘in aşkı yerlerden yerlere çalınıyor. Fazlasıyla gerçek hayat gibi işte, ne eksiği var ne fazlası. Birileri mutluyken, diğerleri sürünüyor. Yazılı olmayan kural buna işaret ediyor. Aynı kurallar bir şeye daha işaret ediyor, iyiler ve kötüler bir gün mutlaka yüz yüze gelirler. Tayyar ve Elif de karşı karşıya geldi. Tayyar’ın soğuktan ve yalanlardan kızarmış yüzü, Elif’in aydınlık yüzüne ve bembeyaz tenine karşı duruyordu. Tayyar’ın duyduklarını sindiremeyeceğini ve Elif’i tehdit edeceğini biliyorduk ancak Elif’in karşı durup onun da karşı tehditle gelmesi çok şahane oldu! Özellikle Metin’in Tayyar’ın oğlu olduğunu bildiğini yüzüne haykırması şahane bir kapaktı, ağzına sağlık Elif Kız!

“Ne ifadesi? Annemi sağ-salim getirmesen hiçbir şey konuşmam!”

Hüseyin’in tipi kestiniz mi orada? Nasıl korktu, nasıl geri çekildi aslında… Ömer tabii ki abisine toz konduramadığı için durumların farkında değil ama Arda bence artık her şeyi anladı sadece çaktırmıyor. (Her şeyi anlayanların bir diğer bomba ismi Aslı, Levent’in bir dümenler içinde olduğunu anlıyor, lafını da o sebepten esirgemiyor.) Metin’in istediklerini boş ve komplo teorisi olarak gören Hüseyin Ömer, Arda ve Pelin’in moralini bozmaya çalıştı ama başaramadı! Cüzdandan düşen Nevin’in fotoğrafı da bir diğer kapak olarak Hüseyin’e monte edildi. Ömer’de dertler biter mi peki? Bitmez. Melek ve Elvan’ın ani ziyareti ile olanları öğrendi. Tabii sadece olanları değil Hüseyin’in bankadaki 20.000 TL’sini de öğrenmiş oldu. Şimdi o 20.000 TL çok şeyin anahtarı olacak diyeceğim ama siz bana inanmayacaksınız, olsun canınız sağ olsun!

Levent sen beni dinle, Elif’in elini böyle tutan adamdan kork!

Levent Bey’ler Elif için şahane bir ofis hatta atölye hazırlamıştı. Elif “Biz Ömer’le barıştık!”diyene kadar her şey güzel gidiyordu. Ne zaman Elif olanı biteni söyledi Levent’in yüzünün aldığı hal, hal değildi. Levent’ten sonra morali bozulan biri daha vardı, Hüseyin. Ömer’in atarına cevap veremeyen ve yetersiz kalan Hüseyin çareyi ortamdan sıvışmakta buldu. Ortamdan çıktığı gibi de bütün bildiklerini ve duyduklarını okudu. Ömer’in kalbini kurşun yarası mı, abisinin ihaneti mi daha çok acıtacak bunu inanın bilmiyorum.

Arda bombayı patlattı, Pelin’i delirtti. Oysa biz gerçekleri bildiğimiz için ayakta alkışladık Arda kardeşimizi. Olaya ilk uyananın Arda olması ona bir kez daha saygılarımızı sunmamıza sebep oldu. Bu arada Ömer Elif’in yeni ofisini görünce ufak çaplı da bir kıskançlık krizi yaşadı, hiç şaşırmadık elbette. Oluyor böyle şeyler aralarında, güzel de oluyor hani.

Operasyon başlarken çelik yelekler giyildi. Bölümün başından beri aklımda olan “Ömer’e ne olacak sorusu bu olaydan sonra iyice içinden çıkılmaz hal aldı. Çelik yelek giymesine rağmen mi yaralanacaktı? Gerçi bu soru kafamda fazla dolanmadı, daral mı geldiyse ne olduysa artık çelik yeleği çıkarmış Ömer Komiser. Elif’de operasyonun tam ortasına Pelin’in yanına attı kendini. Nevin Anne’yi kurtaran Ömer komiser Arda’ya adamları götür talimatını verdi. Ne olduysa ondan sonra oldu, yavaş çekimde her şeyi izledik. Bir serseri kurşun buldu Ömer’i. Ve bu sahne dandik silah efekti dışında kusursuz bir sahneydi.

Twitter KaraParaAşkEkranella hasabından yaptığımız sohbette ortak bir takım fikirlerimiz vardı.

Sayfamızı henüz görmediyseniz de kendisi burada;

https://twitter.com/ekranellakarapa

Öncelikle Engin Akyürek’i seviyorduk.İkinci olarak da Nilmet aşkını kemiksiz bir şekilde iyi olarak görmek istiyorduk. Bölümü beğenenimiz de çok sevmeyenimiz de vardı.Üçüncü olarak da haftaya ne olacak merak ediyorduk.

Haftaya görüşmek üzere.

Not: Özel tasarım poster N’oluyo hesabından alıntıdır.

https://twitter.com/noluyotv/status/530053208241352704
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR