Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Meredith’in sessizliği
Sezon: 12 Bölüm: 9

Grey’s Anatomy, uzun upuzun bir aradan sonra nihayet geri döndü. Meredith’i Amy ile kavga etmişken, bebeğim Alex’i Jo’ya evlenme teklif etmesinden hemen sonra bıraktık, bekledik de bekledik. İlk sahnede gördük ki her sabah beraber gittikleri arabada Amy yok, demek ki barışmamışlar. Alex tekrar Meredith’in evine taşınmış, demek ki evlenmiyorlar. Şimdilik buna üzüldüm diyemeyeceğim.

Büyük bir zincirleme kazanın ardından hastalarla beraber hastaneye vardıklarında, her zamanki gibi bir güne benziyordu. Amy de Jo da hala hastanedeydi elbette.

Meredith kazada yaralanmış bir hastayla beraberdi, adam bir nöbet geçirdi, odadakiler birer vesileyle dışarı çıktılar ve hemen ardından yeni bir nöbet geçiren hasta yataktan kalkıp bir anda Meredith’e saldırmaya başladı. Uzun, çok uzun süre kimse durumu fark etmedi. Birileri nihayet geldiğinde, Meredith çoktan perişan vaziyetteydi, hemen müdahele başladı.

O sırada hastanın kim olduğunu bilmeden odaya gelen Amy, masada yatanın Meredith olduğunu görünce o kadar şaşırdı ki kıpırdayamadı bile. Hayır, ondan sonra gel de bu kıza çok sinir olma. O kadar travma, ameliyat, yaralı insan gördün, şimdi Meredith’i görünce mi bir duvar kenarına sinmeye karar verdin? Stephanie de hocası ile ilgili aynı hayal kırıklığını yaşadı. Bu sırada Meredith’e iğne yapan Maggiye’ye ‘Aileni tedavi edemezsin’ diyen Şef’e, Alex’in ‘Bu odadaki herkes onun ailesi’ demesi ne kadar güzel, ne kadar şahaneydi mesela.

Sevimsiz.

Yani Amy, sana ne oluyor tatlım? O sırada önce Alex fark etti ki, Meredith hiçbir şey duymuyor, dolayısıyla onlara tepki veremiyor. Etrafındakiler o nihayet gözünü açtı diye sevinirken, onun sadece bir uğultu duyması o kadar zordu ki, içimize işledi izlerken. Her şeye her zaman hakim Meredith’in bu halde olması çok zor.

1 2
Zeynep Gönenli
14/02/2016 04:04
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR