Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Korra’yı bulmak!
Sezon: 1 Bölüm: 4

 

The Legend of Korra, sezonun dördüncü bölümü olan The Calling ile izleyiciyle buluştu. Dizi artık televizyondan gösterilmediği için ekrana geldi diyemiyorum tabi. Yine de her bölüm için dizinin sevenlerinin heyecanlı bir bekleyiş içerisine olduğu kesin. Hele de Toph gibi bir karakteri işin içine kattıklarında bu durum daha da katmerleniyor.


Ekip iş başında!

Aradan geçen üç yıl bütün kahramanlarımızı birbirinden ayırmıştı. Bu durum bu bölümde de kısmen de olsa devam etti. Zira bir önceki bölümde Tenzin Ikki, Meelo ve Jinora’yı, Korra’yı bulmaları için bir yolculuğa göndermişti. Meelo’nun deyimiyle “gizli bir görevdi” bu.

Bölüm bu anlamda bu üçlünün Korra’yı arayışı ve Korra’nın Toph ile bataklıkta yaptıklarına odaklandı. Toph’a bu kadar maruz kalmak herkesi fazlasıyla memnun etmiştir sanıyorum ki. Ama bu bölümden sonra onu bir kez daha görebilir miyiz? Muallak doğrusu. Ben yine de finalde bir selfie bekliyorum.

Ufak bir ipucu.

Jinora, Korra ile ruhsal bağlantı kurarak onu bulmaya çalışmaktadır. Ikki ve Meelo ise gittikleri yerlerde onu sorarlar. Fakat doğru düzgün bir ipucu yakalamaları söz konusu olmaz. Ta ki Meelo’nun Korra’nın balıkçıda çektirdiği fotoğrafı görene kadar. Aslında bu fotoğrafta onlara pek yardımcı olmaz ama en azından doğru yolda olduklarına dair bir işarettir.

Üç kahramanımızı yolda birçok zorluk beklemektedir. Her biri birbirinden bağımsızdır. Meelo’nun haylazlıkları, Jinora’nın meditasyonları Ikki’yi onlardan uzaklaşmaya iter. Bu sırada Toprak Krallığı’nı bir araya getiren Kuvira’nın adamları Ikki’yi yakalar. Fakat bunun bir yakalama olmadığını ilk andan itibaren hissettiğimi söylemeliyim. Biraz sonra Meelo ve Jinora gelip onu kurtarırlar. Bu arada Ikki Korra’nın nerede olacağına dair bir ipucu yakalar ve hepsi bunun peşine düşerler.

Korra’nın, Toph’un öğütlerine ihtiyacı var yine!

Korra ile Toph ise bataklıktadır. Usta Toph, Korra’ya iyi bir nutuk çeker. Onu Banyan Korusu Ağacı’na götürür. Çözüm burada değildir belki ama Korra’nın bu yolda atacağı ilk adımın başlangıcı oluyor. Bu ağaç kökleriyle bütün her yere ulaşıyor. Korra, Toph vari bir dokunuşla ağacın köklerinin ulaştığı her şeyi görür. Bu sırada bataklıkta olan Meelo, jinora ve Ikki’yi de hisseder. Bu durum Jinora’nın da Korra’yı hissetmesine neden olur.

Banyan Korusu Ağacı ve bizimkiler.

Nihayet Korra’yı bulmayı başarmışlardır. Burada ağlamaklı ve hüzünlü bir an yaşanır. Meelo ve Toph arasındaki kısa diyalog da keyifliydi. Tekrar mağaraya dönen kahramanlarımız için artık eve dönüş vakti gelmiştir. Fakat son bir şey kalmıştır geriye. Korra’nın hala vücudunda bulunan zehri çıkarmaları gerekiyordur. Toph bunu kendisinin yapmasını söyler. Uzun bir aradan sonra Korra’nın bir şeyi doğru düzgün yaptığını görürüz. Zor da olsa bunu başarır ve Avatar formuna geçiş yapar.

Korra vücudundaki zehri kendi çıkartacaktır!

Bundan sonra Korra tam anlamıyla geri döndü diyebiliriz. Zorlu bir mücadeleye gireceği kesin. En azından Bolin, Mako, Asami, Tenzin ve diğerleri artık bir arada olacak. Tabi Bolin’in durumu muallak olsa da ben Avatar’ın saflarında yer alacağını, Kuvira’nın aslında göründüğü gibi biri olmadığını anlayacağını umuyorum. Zira giderayak kardeş kavgası görmemiz saçma olur.

Umarım gelecek bölümde Korra’dan şöyle birkaç güzel hareket görebiliriz. Toph’a olan özlemimiz bitmemiş olsa da artık Korra’nın vaktindeyiz. Kuvira’yı durdurma yolunda bu sefer daha güçlü bir Avatar göreceğiz. Hem kendi gelişiminde önemli bir yol kat etti hem de ona yardım edecek daha çok kişi var. Gelecek bölümü heyecanla bekliyorum. Herkesin bir arada olduğu, en azından keyifli bir kavuşma anına sahne olacak güzel bir bölüm olması dileğiyle…
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR