Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İtirafların gölgesindeki hikâyeler
Sezon: 1 Bölüm: 12

Belalı ikili sonunda karşı karşıya geldi.

Eski Hikâye’nin 12. bölümünü geride bıraktık. Belki ilk defa bu kadar sakin bir final izledik. Belki de şimdiye kadar bölümlerin sonunda heyecanın doruğa çıkmasına alışınca böyle bir beklentiye girdim. Ancak bu bölüm başından sonuna kadar o kadar yüksek tansiyonlu geçti ki senaristler bize güzel bir nefes alma fırsatı verdiler.

ÇÖZÜLMELER DEVAM ETSİN
Birkaç bölümdür beklenen iki önemli karşılaşmayı nihayet gördük. Birincisi Mete’nin bilinçli olarak komşusu ve daha sonra iş arkadaşı olduğu Sadri’yle olan kapışmaydı.

İkinci karşılaşma ise Mete’yle bir türlü yıldızı barışmayan Cengiz’in beklemediğim kadar sert şekilde karşı karşıya gelmesiydi. Aslında doğruları hisseden ve öne süren Cengiz – ya da daha doğru bir tabirle Cengiz 2.0 – Mete’yi sevmediğini açık bir şekilde belirtirken birbirlerine silah çekmeye kadar ileri gittiler.

ÇEK FİŞİ BİTİR İŞİ
Cengiz’i öldürmek için birçok fırsatı olan Mete’nin Cengiz’e yerleştirdiği ‘virüs’ onu içten içe parçalamaya devam ederken Mete’nin yeni planı Cengiz’in fişini çektirdi. Artık tek başına olan Cengiz, hastaneden kaçırıldıktan sonra Berkes’in himayesi altına giren Kese’nin yanına gider mi, bu zor görünüyor. Ancak Boztepeli’nin gözünde değeri olmadığını net şekilde gördükten sonra Boztepeli’nin karşısında yer alacağı kesin. Vurulduktan sonra adeta intikam yemini etmiş olan Kese bu bölümde çok farklı bir şekilde karşımıza çıktı. Boztepeli’nin, ya da onun deyimiyle ‘Boştepeli’ye karşı Berkes’in yanında saf tutarak kararlılığını gösteren güçlü bir adam gördük. Ama korkmayın esprili yanından bir şey kaybetmemiş durumda. Yine bildiğimiz gibi işin eğlencesinde olmaya devam ediyor. İlk operasyonunu başarıyla tamamlayarak Cengiz’i auta yollayan Kese, Boztepeli’ye için büyük bir tehlike olabilir.


Bölümün sloganı Kese’den gelsin: Winter is coming (Kış geliyor)!

İKİ ARADA BİR DEREDE
Sadri’nin ‘2. Abi’liği resmiyet kazanırken Türkan da babasının kirli işlere karıştığını düşünerek eski dosyaların peşine düştü. Dava dosyasında babasının ismini görerek şaşırmasına rağmen, babasıyla konuşarak kendi rahatlatmaya çalıştı. Buna rağmen gazeteciye giderek acı gerçeği sonunda öğrendi.

Sadri’nin kızına karşı çaresiz kaldığını izlemek ise çok üzücüydü. Her ne kadar pis işlere bulaşmış olsa da bir babanın evladı için neler yapabileceğini gördük. Artık yolunu düzeltmeye çalışsa da geçmişinin izlerini silemeyen Sadri, bir yandan da Vicdan’ın isteklerini yerine getirmeye çalışıyor. Her ne kadar başrol olduğu için Mete’ye odaklanmış olsak da çoğu zaman “Ne olacak bu Sadri’nin hali?” demekten kendimi alamıyorum. Sadri’yi canlandıran Osman Alkaş’ın oyuncu seçimleriyle başarılı olan Eski Hikâye’nin öne çıkarılması gereken isimlerinden biri olması gerekiyor.

KÖTÜ KADIN ESRA
Bölüm itibariyle türlü oyunlarla Mete’yi elde etmeye çalışan Esra’nın ne kadar çirkinleşeceğine şahit olduk. Kartlarını açık oynamaktan çekinmeyerek Türkan’a Mete’nin peşini bırakmasını söyledikten sonra daha da ileri giderek Nilüfer’le olan işini bozdu. Mete ona güzel bir ders vereceği için Esra’nın bu iyi günlerinin tadını çıkarmasını öneriyorum.

Esra demişken iki hafta önce dizinin aşksız adamlarından dediğim Cengiz’in Esra’ya ‘yanık’ olduğunu öğrenmekse bölümün sürpriziydi. Bu önemli bilgiyi Pamir’den öğrenen Mete, tabii ki amacına uygun şekilde kullanmayı ihmal etmedi.


Aşksız dediğimiz Cengiz, patronunun kızına aşık çıktı.

APARTMANIN SEVDALILARI
Aşktan yana yüzü gülmeyen Ömer ise Boztepeliler’de çalışmaya başlayan dördüncü apartman sakini oldu. Ömer-Zeynep ilişkisi kısa zamanda mutluluk vadetmiyor. Bir başka çıkmaza giren durum da Rezzan Hanım ile Ankaralı Ragıp’ın yakınlaşması oldu. Abdi Bey’den veto yiyen bu ikiliyi ilerleyen bölümlerde daha sık göreceğimizi düşünüyorum.

Ortaya çıkan yeni gerçekler dizinin akışını hızlandırmaya devam ediyor. Bu hızla dizi sanki final gibi bölümler çıkarıyor. Sorularıma cevap aldıkça, yeni bilgiler açığa çıktıkça diziye daha sıkı bağlanıyorum. Önümüzdeki bölümün fragmanını da izledikten sonra şunu diyebilirim ki itiraflar dolu bir başka bölüm bekliyor. Öte yandan dizinin senaristlerinden Levent Cantek’in tweetine göre Vicdan’ın ne zaman ortaya çıkacağı bölüm de belliymiş. Ne diyelim, merakla bekliyoruz.

Önümüzdeki hafta görüşmek üzere. 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR