Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İşler çirkinleşti, daha da beter olacak!
Sezon: 5 Bölüm: 2

Asla Donna’nın yerini tutmaz ama abla da fena sekreter değilmiş! İlk gününde kanıtladı!

Suits ana hikâyesindeki en önemli çatışmalardan biri, Harvey ve Louise’in bitmek bilmeyen karakter yarışları… Aslında kendinden emin olan taraf her zaman Harvey oluyor da Louise ondan daha iyi olduğunu kanıtlamaya çalışıyor genel hikâyede. Her zaman böyle oldu! Louise belki daha fazla dava kazanmıştır ama Harvey hep daha fazla para getirisi olan davaları kazandı! Dava kazanmak için neler yapabileceğini Louise de ispatladı ama müvekkiller her zaman ilk tercih olarak Harvey ile çalışmak istedi. Louise özel dikim takımlar giydi ama Harvey’den başka kimseye takım elbise bu kadar yakışmadı! Louise tiyatroda oynadı, en önden opera ve bale izledi ama Harvey, Michael Jordan ile birlikte maç izledi, onun avukatı oldu. Louise’in, ölmesinin üzerinden iki bölüm geçen sekreterinin adını şimdiden unuttum ama Harvey’nin Donna’sı vardı. Aralarındaki çatışma her zaman çirkindi ama Donna’nın taraf değiştirmeye mecbur kalmasının ardından artık her şey daha da çirkinleşecek.

Harvey, Donna’nın yokluğunu atlatmaya başlamış gibi görünüyor olabilir ama maaş meselesinde ona gerçekleri söylemesi, ona karşı üstesinden gelemediği bir zaafı olduğunun ve hislerinin sandığımızdan daha derin olduğunun bir işareti. Sekreter seçimi bile bangır bangır bağırıyor da… Duyabilene! Zaten Donna’yı hiçbir zaman Harvey’siz düşünmedim. Er ya da geç onları mutlu ya da mutsuz ama birbirlerine gerçek duygularını söyledikleri bir son bekliyor.

Louise’in seveni ve haklı bulanı çok biliyorum ama Harvey kesinlikle ondan beş gömlek daha üstün bir adam. Kusurları var, kabalıkları ve kendini beğenmişliği diz boyu ama son tahlilde doğru yolu her zaman buluyor. Louise ise her zaman ne yapıyorsa takdir edilmek, onaylanmak ve sevilmek için yapıyor. Özgüven eksikliğini kapatmadığı sürece de hiçbir zaman mutlu olamayacak bir karakter. Şimdilik Donna yanında olduğu için mutlu olduğunu zannediyor olabilir ama Harvey’nin dediği gibi, Louise ne alırsa alsın her zaman daha fazlasını isteyecek tipte biri. Hani derler ya filler tepişir, çimenler ezilir diye… Burada da yıpranan ve ezilen Donna oluyor ve bu daha sürecek gibi.

Sonuç olarak Harvey ve Louise arasındaki kapışmanın doruklarını izleyeceğiz ilerleyen bölümlerde. Bu iş daha çok su kaldırır!

Mike cephesinde ise iyi bir insan olarak kalabilmek ve müstakbel kayınpederi Robert Zane’in dediği gibi, şimdilik geçmediği kırmızı çizgiyi daha uzun bir süre geçmemek arasında bir savaş var. Bu arada bölüm boyunca da Mike ve Harvey’i hiç yan yana görmedik, enteresan!

1 2 3 4
Nigar Özafacan
08/07/2015 18:00
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR