Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İlk günkü gibi sevmek
Sezon: 1 Bölüm: 4

Birbirinizi sevme şeklinizi seveyim!

Beni Böyle Sev, bu hafta yine göz dolduracak bir bölümle karşımızdaydı. Her hafta bir sebepten dolayı beni zırıl zırıl ağlatan pek sevgili dizim Beni Böyle Sev, bu hafta Reyhan ve Mazhar sayesinde hem güldürdü hem ağlattı.
 
Geçtiğimiz hafta olayların başlayacağının sinyalini Haluk abi bize vermişti hatırlarsanız. Bölüm sakin geçse de, durdu durdu sonunda bombayı patlattı.
 
Reyhan Mazhar yüzleşmesinden sonra bir şeylerin değişeceği aşikârdı ama kimse bu çözülmeden en çok Reyhan’ın yara alacağını düşünmemişti. Reyhan, hem aşkını hem de dostunu aynı kişiye kaptırmış olmanın verdiği mutsuzlukla hayatına devam edemezdi elbet. Sezon boyunca onun eski haline döneceği günü sabırsızlıkla bekleyeceğimi söylemiştim. Sağ olsun çok geciktirmeden özüne döndü Reyhan. Bu konuyla ilgili detaya daha sonra değineceğim.
 
Melda’nın yüzsüzlük konusunda kendini aştığını söylemiştim. Görünen o ki sadece yüzsüzlük değil, arsızlık konusunda da aynıymış. İlk sezondan beri takip eden arkadaşlar bilir. Seda’nın da Ömer’e bir hayranlığı vardı ama hiçbir zaman Melda gibi Ayşem’in yerine geçmeye çalışmadı. Aşkını yaşadı, yeri geldi haykırdı, Ayşem ile Ömer’i ayırmaya çalıştı ama asla Ömer için Ayşem olmaya kalkmadı. Zaten Seda’daki bir aşk değildi, hırs değildi, alışkanlıktı sadece. Çocukluğundan beri her anında yanında Ömer olduğu için, onu kaybetmekten korkmuştu. Ama Melda, dış kapının dış mandalı ve Ömer ile hiçbir geçmişleri yok. Birden ortaya çıkan manevi kardeş(!), esas oğlana âşık olur. Bir kere kardeşseniz bu ne aşkı, ne sevgisi? Utanmadan bir de Ayşem ile olan aşkını sorgulamaya kalktı. Kocaman bir yuh çektim. Ömer’in doğru dürüst cevap verememesi de acaba ileride bu Ayşem ile Ömer aşkını sarsacak bir problem haline mi dönüşecek diye düşündürdü beni. Umarım böyle bir şey olmaz, yoksa onların aşklarının masumluğuna zarar gelir.
 
Gün içerisinde tırtıklamaları yetmezmiş gibi akşam da Ayşem ile Ömer’i bir an olsun rahat bırakmadı Melda. Kendi gelemezse Masal’ı gönderip duruyor. Neyse ki Zeyno vardı da, Ayşem ile Ömer 5 dakika da olsa baş başa kalabildiler. Daha sonra Elif Masal’ın gelmesiyle çok tatlı bir aile tablosu seyrettik. Çimen Göz ve Boncuk Göz’ün Zeytin Göz bir kızı oldu. Tam bir “masal” kahramanı gibiler, bayılıyorum.
 
Çimen Göz ”Ben karımı çok özlüyorum ama :)”
 
Zeytin Göz ”Baba sen annemi ıstıycak mısın? Sen kuyt musun? :)”
 
Çimen göz “Evet ben bir kutrum, önce anneyi sonra da seni yiiyyceeemm!”
 
Yukarıdaki karelerin samimiyetini ve güzelliğini hiçbir söz tarif edemez. Hep böyle kalın sevgili Karatepe ailesi.
 
Ayşem ve Ömer’den kısa bir süreliğine sıyrılıp Reyhan ve Mazhar’a gelmek istiyorum. Reyhan haftalardır beklediğim çözülmeyi yani kendisinden beklenen hareketi sonunda yaptı. Bütün gün boyunca Sevinç’in tacizlerine daha fazla dayanamayan Reyhan, önce Sevinç’i parçalar diye düşündüm ama ilk aşama olarak o da içindekileri Mazhar’a döktü.
 
Normal şartlarda Reyhan’ın o kitabı Sevinç’in kafasına fırlatması gerekiyordu.
 
“Yettiniz ama artık beni kimsenin ezmesine izin vermem, ezdirmem!” Yürü be Reyhan!
 
Büyük hesaplaşmanın ardından gelen klip yine çok güzeldi. Beni Böyle Sev’in devamlı bir müzikal havasında ilerlemesi, en sevdiğim yanlarından sadece bir tanesi. Onun sayesinde sevdiğim nice Orhan baba şarkısı vardır. Bu gidişle bağımlılık yapacak korkuyorum.
 
Reyhan ve Mazhar’ı konuşturduğumuza göre Ayşem ve Ömer’e dönebiliriz. Ayşem, okuldaki öğrencileri tarafından çok sevilmese de Tarık tarafından pek bir hoş tutuluyor. Bunun sebebi Tarık’ın Ayşem’e âşık olduğunu sanmasıymış aslında. İki bölümdür Tarık ve Ömer’in arasındaki sürtüşme bu hafta kavgaya dönüştü. Haddini aşan kelimeler kullanınca Tarık, Ömer dayanamadı sonunda yumruğu indirdi ve her şeyi söyledi.
 
 
 
"Ayşem Hocanız benim hem hocam hem de karım anladınız mı? " anladık Çimen Göz beyefendi. Çok tatlısınız.
 
 
Ama her şeyin sebebi belli…
 
Her geçen gün birbirlerine duydukları aşkı ilk günkü gibi korumaları gözlerimi yaşartıyor. Onların birbirlerini sevdikleri kadar ben ikisini bir arada seviyorum, ha pardon Elif Masal’ı da unutmayalım.
 
Baba kız “masal” keyfi <3 :)
 
Tolga ve Zeyno arasında herhangi bir gelişme olmadığı için onlardan bu hafta bahsetmedim. İzninizle bu haftaki yazımı bolca Mazhar-Reyhan ve Ayşem-Ömer’e ayırmak istiyorum.
 
Mazhar ve Haluk abi, önceki gün okulda çıkan kavgadan dolayı Ömer ile Ayşem’in aralarının bozulabileceğini düşünüp endişelendiler. Kendilerince onların aralarının bozulmaması adına neler yapabiliriz diye düşünmeye başladılar. Onların aşklarına öyle hayranlar ki hepsi “Onlar bizim örnek çiftimiz, aşka inanma sebebimiz,” diyorlar. Sahiden de öyle... Bu hayatta Ayşem ve Ömer gibi âşıkların olduğunu düşündükçe, insanın aşka olan inancı artıyor.
 
Mazhar’dan kamu spotu “Erken teşhis hayat kurtarır!”
 
Her şeyin bu kadar güllük gülistanlık olduğu bir bölümde araya bir karaçalı girmese olmazdı değil mi? Bence gayet de olurdu. Ama Menteş boş durmadı. Yarım bıraktığı işi tamamlamak için Ömer’i kaçırttı. Ömer’in kaçırıldığını öğrenen Ayşem şok geçirdi. O noktada yüzümü güldüren tek şey Melda’nın yediği tokat oldu. Sevmediğim insanlar konusunda biraz acımasız olabilirim ama şuan konumuz bu değil.
 
Haftaya neler olacağını sabırsızlıkla bekliyorum. Mazhar Reyhan çözülmesinin iyi yerlere varacağını umut ederek, hepinize güzel bir hafta diliyorum. Sonuna kadar okuyan gözlerinize sağlık!
 
Görüşmek üzere, sevgiler…
 
 

 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR