Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Herkes burada yaşar
Sezon: 11 Bölüm: 7

Meredith, her daim mazlumun yanında.

11. sezonun 7. bölümü, Derek’in çocukluğuyla, sonunda babasının öldürüldüğü sahneyi kısacık siyah beyaz ve flu görmemizle başlıyor. Vurulma anını göstermiyor o sırada ama hikâyeyi Derek daha önce anlatmıştı biliyoruz ve o ana bir flashback yaşanmamıştı daha önce hiç, beş saniyeyle bile etkiledi beni. Günün ilk acil servis hastası, kucağında sıkı sıkı sarıldığı karısıyla gelen Norris’in tedavisi sırasında bütün doktorlar ayrı ayrı duygulandı ama Callie’nin gözlerinin öyle bir doluşu vardı ki, çıkıp Arizona’ya sarılacak sandım bir an.

Derek’in küçük kardeşinin nöroloji şefi olmasına alışamayan sadece Derek ve benim sanıyordum ama kendisi hastaneye anne babası getirilmiş bir arkadaşıyla karşılaştı, kızcağız ameliyatı başka bir doktorun yapması konusunda o kadar delice bir ısrarda bulundu ki, ben bile şaşırdım. Meğersem Amy’yi uyuşturucu bağımlılığı tedavisinden tanıyormuş. Amy’nin şoku daha geçmemişken, Derek de gelip bir bakış attı ona ve kadını aldı götürdü. Abisi olarak inceden bir destek verebilirdi hâlbuki. Bu küçük anı bile hemen ‘ben demiştim’ sahnesine çevirmeyi, daha bir ay önce Obama’yla çalışmayı reddetmiş koskoca bir cerraha yakıştıramadım. Nitekim sonrasında da Meredith “Git, Owen’la konuş ve kardeşinin yanında ol,” konuşması yaptı Derek’le.

Arizona, anne karnında ameliyat edilmesi gereken bir bebek ile ilgili şef doktorunu bulamayınca Karev’den yardım istedi, ne de olsa o bir süper kahraman. Amy ise hastanenin bir diğer her şeyi çözen adamı şef Richard’a gitti yardım için, ne de olsa Richard da adsız alkoliklere devam etmiş eski bir alkol bağımlısı ve bu laflara aldırmayıp toplantılara devam etmesini tavsiye etti ona. O da gitti Richard’dan aldığı gazla ona yardım etmek isteyen Owen’ı tersledi nedense. Arizona’yı geçen bölümün sonunda altı aylık ömrü kalmış şef doktoru Hermann ile ilgili bu gerçeği Owen’a anlatmak veya kimseye bir şey demeden ondan bildiklerini öğrenmek arasında karar vermek üzere bırakmıştık, bugün, Owen’a anlatmaya karar verdiğini söyledi telefonla bir türlü ulaşamadığı doktora.

April tam kendisinden beklenileceği gibi, çocuğunun cinsiyetini öğrenmek istemiyormuş, sürpriz olsun diye. Bu küçük sempatik öyküyü de keşke Stephanie bebeğin babası olan eski sevgilisinden ameliyathanede dinlemek zorunda kalmasaydı, çünkü ne gerek var. Bir diğer intörnümüz olan Jo ise, ilk ameliyatını Bailey’nin gözetmenliğinde yaptı bu sırada.

İlk ameliyat tamam dedik ama değil mi acaba?

Sonunda Derek, bir McDreamy’ye yakışanı yaptı ve yönetim kuruluna gidip Amy’yi koruması gerekirken işi istediği için bunu yapmadığını söyledi. O sırada babasının vurulduğu an dönüyordu kafasında, kardeşiyle dükkânın arkasında oldukları o an.

Genç McDreamy.

Sonunda Dr. Hermann, karısını kaybeden hastaya, Arizona olmasa bebeğini de kaybedeceğini söyleyerek ortaya çıktı. Meğersem ortada olmadığı sıralarda radyasyon tedavisindeymiş. Hermann’dan öğreneceklerinin hayat kurtarmak için daha faydalı olacağını fark eden Arizona da, Owen’la konuşmaktan vazgeçti. Tabi kendisi için daha faydalı olacağını da gördü bence.

Meredith ve yeni kardeşi Maggie, nöbet odasında karşılaştılar ve Richard ile Maggie’nin yemeğe çağırıldığı gece ile ilgili konuşma şansı buldular. Nerede nöbet odalarında gizlice Derek’le sevişen dünya yansa aldırmaz Meredith, nerede bu. Maggie için de üzüldüm aslında, o kadar yalnızmış ki, Meredith ve Derek kendisini yemeğe çağırınca pek çok heyecanlanmış. Tabi sonunda Meredith onu bir kez daha yemeğe çağırdı ama bu sefer artık Alex’in olan eski evine. Tam herkesin o evde yaşadığını anlatıyorlardı ki, kapı çaldı ve Arizona geldi. Gerçekten de herkes orada yaşadı ve yaşıyor.

Biraların George O’Malley için kalktığı o an harikaydı.

Bölümün sonunda Derek, kardeşine ne kadar berbat durumda olduğunu ve artık ne yapması gerektiğini itiraf etti, tabi Amy’nin hiç yabancı olmadığı bir histi bu dibe vuruş. Bunun Meredith üzerindeki etkilerini hep beraber bekleyip, görelim öyleyse.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR