Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Her gün yeniden sevmek
Sezon: 1 Bölüm: 6

Bir insanı bir kez sevmek kolaydır. Peki ya her gün yeniden sevmek? Asıl zor olan budur işte.

Beni Böyle Sev bu hafta da sevdiğini her gün yeniden sevenlerin dizisi olarak karşımızdaydı. Geçtiğimiz hafta Menteş'in yarattığı gerginliğin etkisi bu hafta da devam etti. Tabii asıl konumuz Melda'ydı.
 
Melda'nın gazına gelip, Ayşem'i azarlayan Ömer'e çok kızmıştım geçen hafta. Sonuçta mesele her ne olursa olsun Ayşem karısı onun, Melda da bir yabancı. Bir yabancının yanında eşini azarlaması ona hiç yakışmamıştı. Tam da Ayşem acaba kendini Melda'ya ezdirir mi diye düşünürken, Ayşem tabii ki kendine yakışanı yaptı ve tartışmayı uzatmamak için telefonu kapattı. Bütün ders boyunca aklını kemirse de meseleyi yüz yüze halletmenin daha doğru olacağını düşündüğü için ders çıkışı soluğu evde aldı.
 
 
Melda yıllarca, her ortamda dışlandığından bahsetti Ömer'e ama her ortamda bu böyleyse üzgünüm ama sorun onlarda değil sende Melda’cım. Biraz daha insanlarla anlaşmayı denesen, canlarını sıkmasan mesela ikidebir, ılımlı olmayı denesen belki sen de sevilebilirsin birazcık.
 
Reyhan ve Mazhar'ın Sevinç tarafından arkadaş olmaya çalıştırılması, faciayla sonuçlanmıştı en son. Bu facianın ardından Reyhan Fahriye ile konuşup, bir daha bunu yapmamasını rica etti. Nedeni sorulduğunda da sadece kızgın olduğu için arkadaş olamayacaklarını söyledi. Gerçek elbette böyle değil. Reyhan da Mazhar da birbirlerini deli gibi seviyorlar. Kızgın olduğunu söylemesi üzerine Fahriye'den bir abla tavsiyesi geldi. Tıpkı eski günlerde blogundakilere akıl verdiği gibi şimdi de Reyhan'a bir öğüt verdi.
 
 
Ayşem eve gittiğinde Ömer ve öfkesiyle karşılaşmayı bekliyordu ama salonda göremeyince şüphelendi ister istemez. Ne kadar güvense de kocasına bambaşka şeyler geldi aklına. Neyse ki korktuğu başına gelmedi. Melda ile yüzleşmeye çalışması ve Melda'nın ondan kaçması haliyle iyice sinirlerini bozdu.
 
Mazhar geçen hafta Ömer için bütün mal varlığını satışa çıkarmıştı bu hafta satış haberi geldi. Haluk abi düğünün ertelendiğini duyunca çok şaşırdı ama o da esas sebebin para olmadığını çok iyi biliyordu. Mühim olan sevmek dedi Haluk abi Mazhar 'a. Burada Sevinç 'i kastetmediği çok açıktı elbet ama işte bunu direk söyleyemedi. Bu hafta Reyhan ve Mazhar'ı hiç bir arada göremedik ama ilerleyen zamanlarda bol bol birlikte göreceğimizin sinyallerini aldık.
 
Zeyno ile Tolga her geçen gün daha da tutulmaya başladılar birbirlerine. Aylin'in aşağılayıcı tutumuna karşı, Zeyno'nun Tolga ve çevresine yakınlaşma çabası vardı. Aylin'e Tolga ve ailesinin ne kadar iyi insanlar olduğunu ispatlamak için temizliğe yardıma gitti ama Tolga'nın annesi Zeyno'dan gelen her şeye karşı.
 
Menteş'in yarattığı kriz Eda Hala ve Nail Usta'yı silip süpürdü resmen bu hafta. Birbirlerine karşı güven sorunu olması, ilişkinin temelini sarstı. Ama bu konuda Nail Usta'yı kesinlikle haksız buluyorum. Eda Hala’nın yapmaya çalıştığı sadece onu ve ailesini korumaktı. Buna karşılık böyle aşağılayıcı hatta evliliğini sorgulatacak ithamları hak etmedi.
 
Mazhar'ın düğünü ertelemesi Reyhan'ı ister istemez heyecanlandırdı. Aynı şekilde Sevinç de bu konuda sıkıldı ama tabii ki de bu benim umurumda değil. Reyhan'ı çoğu zaman kendime benzetmişimdir, özellikle de bu gibi konularda soruların cevabını kendi kendine konuşarak bulmaya çalışmasını.
 
 
 
Melda, çocukluğundan kalma bir krizle elini kesti. Bu hareketiyle manyaklığını bir daha ispatlamış oldu. Psikolojik sorunları olduğu her halinden belliydi ama bu derece deli olduğunu tahmin etmemiştim.
 
Mazhar ve Haluk abi, Menteş'e teklifi sunmak üzerine buluşma yerine gittiler. Menteş'in bir arıza çıkaracağı belliydi. Ama tutup da Mazhar'ın 10 güne kadar evlenmesini isteyeceği aklımın ucundan geçmezdi (fragmanda gördü).
 
 

Melda'nın krizinden sonra biraz daha sakinleşmesiyle, Ayşem ona daha sıcak davranmaya başladı. Yenge temalı konuşmanın ardından, her şey tatlıya bağlandı, en azından şimdilik. Bu haftayı olaysız kapattığımıza sevinerek gelecek hafta eğlenceli bir bölümde görüşmek üzere diyorum.

Birbirinizi her gün yeniden sevmeniz dileğiyle, sevgiyle kalın...

 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR