Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Hayatın anlamı…
Sezon: 2 Bölüm: 55

Kartalın yeniden doğuş hikâyesini bilir misiniz?

Derler ki: "Kartal yaşı 40'a geldiğinde pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelirmiş. Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılırmış. Tüyleri kartlaşır, kalınlaşır ve kanatlarına takılmaya başlarmış. Bu nedenle uçması zorlaşırmış. İşte o zaman kartal bir dağın tepesine uçar gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlarmış. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşermiş. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını beklermiş. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini tek tek söker çıkarırmış. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlarmış. 5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelirmiş."

Sevgili yönetmenimiz Şenol Sönmez "anka kuşunu bilir misin" diye yazdığında aklıma size yukarıda anlattığım kartalın yeniden doğuş hikâyesi geldi. İşte o zaman anladım ki Kiralık Aşk’ın bu sezon hikâyesi aslında bir yeniden doğuş hikâyesi... Küllerinden doğan anka kuşu ile yeniden doğan kartalın hikâyesi... İkinci şans...

Bölümü neredeyse nefes almadan izledim desem abartmış olmam sanırım. O yüzden de bu şahane bölümü biraz farklı yorumlamak istiyorum. Her bölümde öne çıkan bazı cümleler ya da kelimeler bize hem bölümle hem de ileride izleyeceğimiz bölümlerle ilgili ışık tutar. Hep derim biliyorsunuz "Kiralık Aşk'ta hiçbir söz boşa söylenmez!" E o zaman bakalım bize bu bölüm neler söylenmiş.

1 2 3 4 5
Seyda Yalvaç
09/10/2016 13:53
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR