Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Güllerin delirişi!
Sezon: 1 Bölüm: 11

Gülfem-Mert el ele, Güllerin Savaşı şahane!

“Aldın mı boyunun ölçüsünü? Gördün mü Gülfem Hanım'ın zevkten parlayan gözlerini, gördün mü sürpriz nasıl yapılırmış?” diyor Gülru… Bende soruyorum: Gördün mü Gülru'cuğum o küçük aklınla şeytani oyunlar çeviremeyeceğini? Gördün mü hiçbir zaman Gülfem Sipahi olamayacağını? Gördün mü o çok sevdiğin Gülfem Hanım’cığının aslında ne şeytani bir zekâya sahip olduğunu. O yüzden ne yapıyorsun canım? Hemen gidip tuvaletin kapısının önünde karşılaştığın dünyalar tatlısı Ömer Hekimoğlu'nun dudaklarına yapışıyorsun canım. Hadi canım bir kiiiii bir kiiii! Gülru'nun yaptığı doğum günü sürprizi için Gülfem tam olarak “sürpriz öyle değil böyle olur”u yaşattı. Önce önümde eğil, sonra aşağıdan bak bir olanlara dedi resmen. Gülru, ömrü boyunca bu şovu ve şoku unutmayacak.

11. bölüm oldu, “Gülru ha açıldı ha açılacak,” dedik, “Açıldı çakralar kendine geldi,” dedik. Tamam, yaradılıştan sakin bir insan da… Yani artık hadi, hadi be kardeşim. “Azıcık bir çirkeflik, bir diriliş, bir uyanış!” diye isyan ediyordum ki Gülru'nun defile çıkışı çıldırışına şahit oldum. Deli deli gülmeleri çok iyiydi. Demek ki insan kafayı böyle kırıyor. Misilleme gecesi… Bence durum misilleme değil, iade-i sürpriz değil, intikam! İn-ti-kam!

Gülfem Hanım son golünü attı, Mert manken(!) oldu. İyi bir şey yaptığını, kedi olalı bir fare yakaladığını düşünedursun, Gülru bu durumdan tabi ki hoşlanmadı. Mert, alkış beklerken Gülru'dan tepkiyi yedi. Bu durum az önce arayan ve onu “sen şöyle erkeksin, böyle erkeksin” diyerek daha önce gazlayan Mine'nin kucağına düşürecek kimsenin haberi yok. 'İnsanın eninde sonunda alışkanlıklarına veda etmesi gerekir.' Ilışkınlırını vidı it mirtcim! Hay bin uyuz Mine. Başından beri söylüyorum, Gülfem'in Gülru'yu Ömer'den uzaklaştırıp, Mert'e itme numaraları ters tepiyor daha da tepecek. Bu durum Gülru kalp Ömer, Mert kalp Mine durumları oluşturacak. Bu yorumumu da buraya bırakayım, lazım olunca kullanırız. Gülfem, Behlül-Nihal ilişkisini kıskanıp hatadan hataya sürüklenen efsane Bihter gibi kendi sonunu hazırlıyor. Ayrıca öyle bir intikam ateşine düştü ki, yetenekleri köreldi anacım! İlham perileri kaçmışmış. Onun yerine intikam perilerimiz var efendim almaz mıydınız? Bu acayiplikler karşısında Gülru da yavaştan ısırmaya başladı. Gülerek. En sevdiğim tarz. Gülerek ısır. Laf sok ama kanıt bırakma. Sinir boz, çekil! Ama bu kız hala gazete haberi topluyor. Doktoooor bir litre serum bir de oksijen tüpü rica edeyim. Daha fazla katlanamıciiiim! Ötenazi, evet ötenazi en güzeli.

“Şşşt, çavuuuş,” diye mi bağırdı Mert cibiliyetsizi Ömer'e? Allah'ım sen kimsin ya! Mert resmen Ömer'e yürüdükçe yürüdü ama en son hastanenin bahçesinde Mert o dayı dayı, lanlı lunlu konuşmalarına devam edince Ömer'in bir yumruk atması kaçınılmaz hale geldi. Oh çok şükür! Sesli bağırdım vallahi o derece.


Al sana sahibinden temiz bir zumzuk!

“Yonca hamile mi acaba?” diye, 6. bölümden beri söylüyorum. Vee dış gebelikkkk! Hönk! O da nereden çıktı ya? Hayır madem sahte raporla kendini normal hamileymiş gibi gösterecekti, neden dış gebelik yalanına maruz kaldık ki biz? Hastalık, yatak döşek yatma, hayati tehlike mevzularına sürükleneceğiz galiba. Taner'den bir bebiş var fakat olması gerektiği yerde değil. Ölecek haberi yok. Ters köşe gelir de acaba Yonca ölür mü ya? Yonca sen bu bebeğe ihtiyacım var diyorsun da hakkın rahmetine kavuşacaksın evlatçım çocukla şantaj yapacağım derken, sensiz bir şantaj senaryosu izleyeceğiz. Ama yine de Yonca yalan planlarını yaptı. Sanki hiç dış gebe değilmiş gibi Gülru'ya, Ömer ile konuşması ve arayı bulmasını istedi. Hala alınacak bebek sayesinde Taner ile evlenebileceğini düşünüyor. Bakalım, ben evlenemeyecek diye iddia ediyorum ama Taner'in babaannesi kendini keser yine de kabul etmez.

Asil saygı değer hanımefendi ben miyim? Evet, cınım. Yersen!

Yener'in Mebrure'yi kapıda beklerken, araba camına okkalı tükürerek temizleme girişimleriyle biz izleyicinin midesini kaldırmaktan başka ne anlatmaya çalıştılar acaba? Viral reklam falan mı? Araba camlarınızı tükürükle temizleyin. Okkalı tükürük solüsyonu marketlerde? Ben yakalayamadım herhalde. Hayır, neden yani? Ama Mebrure'nin mahcubiyet içindeki kırıtmaları iyiydi. Bu iltifatlara maruz kalan Mebrure'nin neler yapacağını gelecek bölümlerde görmeliyiz.

Geçen hafta yaptığım listede; Salih baba hamileliği öğrensin, kalbine insin demiştim. Kalbine indi ama Mert'in uyuz babası yüzünden oldu, o da olur. Bana uyar yani. Çünkü o adamcağızın net bir kalp krizi vardı o da biran önce gerçekleşsin istedim. Apar topar babalarını hastaneye götüren kızlar panik içindeydi haliyle. Çiçek, Yonca'ya durumu anlatmak için gittiğinde tabi ki her olayın göbeğinde olan kahramanımız Ömer Hekimoğlu oradaydı. Bir estetisyen olarak Salih Bey'in kalp kriziyle yakından ilgilendi. Ömer ve Gülru ikili olarak gözüme pek bir tatlı görünmeye başladılar yalnız. Aşkları imkânsızlığa sürüklendiğinden midir nedir bende heyecan uyandırmaya başladı. Bir Gülfem fanı olmama rağmen ben, bu ikiliye ısındım diyebilirim.

 

İyi güldük ha. Yalnız baya güldük.

Herkesin siniri çok bozuk yeminle… Birbirleri yüzünden kadınlar sinir krizlerine giriyorlar. Çok eğlendim bu bölüm çok. Onlar ruh hastasına bağladıkça ben iyi güldüm.

'İçimdekiler, adını koyamadığım şey ağır geldi Şevket. Gülfem değil diyorum, şu halime sebep olan şey Gülfem değil. O kadar olmaması gereken bir şey ki, mantıksız. O daha çok genç. Genç ve toy. Daha bana adımla bile hitap edemiyor. Ben onun için Ömer Bey'im. Gülfem Hanım'ın sevgilisi Ömer Bey. Nasıl olur bilmiyorum. O bir başkasını severken, bana adımla bile hitap edemeyen ama güvenen bir kıza, beni bir dost bile görmeyip sadece akıl hocalığı yaptığım kıza ben nasıl olur da...? Kaçamadım. Çok çalıştım ama kaçamadım. Yakalandım. Şimdi burada içki masasında efkâr dağıtmaya çalışan, toy bir delikanlıyım!'

Ömer'im de kafayı çekmeye başladı. Ay çok hoşuma gidiyor. Dökül canım dökül. Yalnız senin bu döktüklerin anacığının kulağına gitti bile Şevket sayesinde haberin var mı? Şimdiden Çelik ailesine savaş açtı bile kadın. Bir yandan Yonca, bir yandan Gülru. Ayrıca rica edeceğim toplayın şu Mert eziğini buradan. Önüm, arkam, sağım, solum ezik! Mert ajitasyona devam ediyor. Beni bırakma, ayaklarına kapanayım. Çok emek vermişmiş. Göreceğim ben seni. Mert ile Gülru sarılırken, Ömer Bey'in görmesi ve ikisinin birbirine bakışı gerçekten içimi acıttı. Yerinde başkası olsa, Mert'i bırakıp çoktan Ömer Bey'den boy boy çocuk sahibi olmuştu! Yavaşsın Gülru.

Fantastic Four!

Sonlara doğru Gülfem'in yeni gıcır planıyla karşı karşıya kalıyoruz ve kendisi iyilik meleği gülümsemesiyle, haresi ve kanatları eksik bir şekilde gençleri evlendirmeye kalkıyor! Babasının geleneği aklına gelmişmiş! Ay bir de gelinlik, smokin, kira, düğün Gülfem'denmiş! Dev kampanya! Gülru'yu temelli uzaklaştırmaya karar verdi, belli ki baş edemeyecek. Ay canım ne plan ama! Ben takıntılıyım bu planlara sanırım. O düğüne hasarsız, kusursuz gidilir de, o gün dev kriz çıkmazsa ben de neyim. Bekleyelim, görelim.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR