Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Gallo, Ömer, Defne üçgeni mi dediniz?
Sezon: 1 Bölüm: 45

*Geçtiğimiz hafta Kiralık Aşk'ın 45. bölümünde neler yaşandı neler, yeni bölümden önce zihinleri tazelemek için buuuuuyrun:

VARAN 1: DÜĞÜNLER YAĞARDI ORTAMLARA, BİZ SENİNLE KOL DÜĞMESİ TAKARDIK

*Yine düğünden bir flashforward gördük. Siz deyin final, ben diyeyim sezon finali ama durum belli; Defne ve Ömer evleniyor. Evlendikleri zaten evliliğin icadından beri belli de işte yine de bir muğlaklık bırakılıyor. Ömer'den bahsediyoruz, başka birinin düğünündeki catering kriziyle mi ilgilenirmiş? Sinan'ın Sude ile evlenmeyeceği ortada, Neriman onun düğününe mi gidermiş?

Ayrıca Koray'ın gelini gördüğünde ağzı açık kaldı güzelliğinden, bundan iyi spoiler mı olur? Gelin Defne, konu kapandı.

VARAN 2: DEFNE VE ÖMER LİBİDOK, TABLÖ ŞOK

*Ömer ve Defne'ye bölüm boyu bir şeyler oldu. Hadi Ömer'i biliyoruz, yatağın hep libidok yerinden kalkardı ama bu epey bir şaşırtıcı oldu. Bir şeyler derken, iyi bir şeyler. Defne elinde çiçeklerle Ömer'e baharı getiren, içeride ona iltifatlar eden, kur yapan, ensesine dokunmak suretiyle adama vites attıran biri oldu çıktı. Ama tabii ki telefonlar...Gün geçmiyor ki bu öpüşeyazmalar telefonlarla bölünmesin.

Ev sahibi Defne'leri evden atıyor, abisi Serdar da Defne Ömer'e söylesin de Ömer para versin diye sır gibi saklayan Defne'yi azarlıyor. Serdar değişti demiştik değil mi, ı-ıh hiçbir şey değişmemiş. Odunun icadından beri odun. Tabii tüm bunlarla beraber Defne bölüm boyu Ömer'den gerçekleri sakladı ve Ömer merakta kaldı.

VARAN 3: YAPRAK DÖKÜMÜ MÜYMÜŞ MÜ?

*Yasemin diyor ki F*kret gitti, Daktır Döniz gitti, adeta bir yaprak dökümü. Yasocum ağzın ne diyor ya, şimdiye kadar dallanmalarına izin verdiğimize sevinsin kekolar. Hem neymiş, birileri gider birileri gelirmiş. "Baki olan Defne ve Ömer'miş". Virüsler çıkıyor, biz kalan akyuvarlarla devam ediyoruz. F*kret olmasa da mağaza devam eder denildi. Passionis batmıyor muydu bro ya, faize mi koydunuz aldığınız borçları, inşaat sektörüne mi girdiniz? Ya bu Sinan size ne yapsın? Ben Bilmem Eşim Bilir ekibi çapraz değişim yaptı ve Sinan & Defne vs Ömer & Yasemin cepheleri kuruldu. Açın gitsin zaten batmiyür.

VARAN 4: BAKMIYORMUŞUM GİBİ ÇEK KANKA

*Oooooh beee! Kerem Fırtına'yı şöyle doya doya izlemeyi özlemişiz. İyi oyuncu, iyi karakter, sağlam hikaye. İso'yu izlemeyi seviyoruz bilinsin. Defne Yasemin'in kalıba gideceği bilgisini verdi İso'ya, İso'nun da eli ayağı tekeri patlamış araba gibi aldı yürüdü gitti. Çıldırdı yavrusu. İstediğin kadar cool görün ama içinde birilerini öldürüp canlı cenaze halie getiriyorlar be İso. İstediğin kadar heyecanlan, karşındakine değmeyince ancak senin kalbini delip geçiyor. Bu karşılaşmayı uzun süredir bekliyorduk, iyi oldu. Demek ki her şey o kadar "iyi iyi sorun yok" değilmiş, Sinan'la olması daha doğrusu İsmail ile olmaması hiç o kadar da atlatılmamış. Derdimden bir demlik çay içtim. Hele ki bir de sarhoş olup Defne'nin evine geldiğinde yıkıldım. Bu kadar güzel ağlama İso, içime içime kaçıyorum ben de.

VARAN 5: ASEKSÜELLİĞİN YILMAZ BEKÇİSİ PASSIONIS ÇALIŞANLARI

*Artık kafam almıyor bayılasım geliyor, yahu bu DefÖm size ne etti de her fırsatı bozuyorsunuz? Defne, Ömer'in Nihan'ı nasıl da takır takır konuşturabileceğini, daha doğrusu Nihan'ın nasıl öteceğini bildiği için panikten her şeyi denedi. Çünkü Ömer, Nihan'ı yemeğe davet etti olanları sormak için. Defne uğraştıkça Ömer gardını aldı, en sonunda da Defne'nin canını aldı. Önce bir asansör sahnesi, anıları tazeleme, sonra da odanın  içerisinde paslaşmalar. Ömer'in Defne kemküm edince trip atıp geri dönmesine bayıldım, Defne de bundan anlıyormuş demek ki, hemen kendi atladı. Zeynep gelmeseydi...Ah gellmeseydi...Gerçi bu sefer de telefon çalardı.

VARAN 6: NİHAN'I YAKAMAZSIN ENİŞTE!

*Uzun zamandır beklenen sahne gerçekleşti ve Nihan'la Ömer baş başa vakit geçirdi. Nihan'ın her bir repliğini ayrı ayrı üpmek istiyorum, her bir kareyi. Ömer'in onu davet ettiği andan kıyafet seçimine, bütün gün genel kültür çalışmasından sohbet çabasına, "nasıl da Ömer'in oyununu yememesine", hepsine ayrı ayrı bayıldım. Bu ikisini bir kere sonra bir kere daha sonra sonsuz kere bir araya getirir misiniz? Nihan'ın apansızca Şükrü'ye sökülmesinden sonra kız resmen 10 kilo falan zayıfladı. Adeta eridi, bunu bekliyormuş. Bir de Ömer'e anlatabilseydi doğururdu herhalde. Ömer ise bir türlü Nihan'ı çözemedi, eve geldi anneanneyi denedi ama o da olmadı. Kısmet ya canım benim...Neyse ki Şükrü abi çözüldü Ömer'e. Yahu o da ne çabuk çözüldü öyle...

VARAN 7: MERHABA BU KOMBİNİMLE ALLAH'IN GÜCÜNE GİDİYORUM

*Sude ve D*niz adeta hoşlanıyorlar, neredeyse birlikteler ve mükemmel bir kombinler. Bu kombin ne kadar tövbe estağfurullah bir şey o ayrı ama ayrı ayrı iki insanı mahvedeceklerine birbirlerini harcasınlar, mis.

VARAN 8: BU YILDIZLI GÖKLER NE KADAR DA ALTINDA ÖBÜŞMEYE MÜSAİT?

*Defne ve Ömer anılarını yadetmeye, sonunda yalnız kalmaya geldi Sinan'ın evine. Ama senki kendi evi yokmuşçasına, Yasemin'in evi yokmuşçasına yazlığa gelen Sinan ve Yasemin'le her şey bozuldu. Yahu biz ne romantiklikler görecektik, bir anda double date gördük. Yazıklar olsundu. Ama Sinan double date'i mahvettiği için zaten...Sinan'ın bu ikinci oluyor, Yasemin'in Passionis'ten gitmesine de bu densizlikler sebep olmuştu. Yahu açın mağazayı diyorum, siz zaten batmıyorsunuz ne olabilir ki? Zaten date'ler de trible oldu, Necmi ve Neriman da geldi. Gelin gelin komple bütün ekip gelsin herkes +1'iyle gelsin. Bravo. Zaten sevişmek günah ki siz duymamış mıydınız? Aç bak. Yalnız üzücü olan da şu, herkes Sinan'ın evini bu yüzden mi kullanıyormuş? Necmi de hani...

VARAN 9: DEFNE KONTROLDEN ÇIKTI KULE

*Defne sana nooooooooldu böyle ya, durup durup birdenbire? İyi ki de oldu. Ben bu sahneyi 30 bin kez izlerim, zira Defne şimdiye kadar herhalde hiç bu kadar "oyun" istememişti, gördüğümüz iyi oldu. Bıyık yaptığın saçları öpürüm tipe bak <3 Ömer ve Defne kavuşamasalar da bu tatlılıklar yetiyor be dostum...

Sır aralarına girdikçe Ömer bozuldu, çünkü gerçeği biliyordu. Defne'nin söylememesi kötü ama kendince haklı. Ömer anlayışlı olayım derken ev sahibi oldu. Olmadan önce de İso'nun yanına uğradı. Önce Nihan sonra İso, teşekkürler Meriç Acemi, kafamızda kurduğumuz sahnelerin hepsi teker teker oluyor. Zaten kaç bölümdür kusursuz izliyoruz, iyice gözümüz gönlümüz açıldı. Teşekkürler.

VARAN 10: SANA BİR HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL ABV

*Yahu biz bu kızdan kurtulduk gitti dedik, giderken bombayı kucağa bırakmış da gitmiş. Bir de arayıp haber veriyor böyle bir salaklık yaptım diye. Gitmeden Ömer'e itiraf mektubu yazan Gallo ve evi satın alan Ömer. İkisinin arasında kalan Defne.

İşte 45. bölüm buydu, bir gülüp bir ağlatır hayat mottosuyla canımızı alan bir bölümdü. 46'da görüşmek üzere!

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR