Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Feda etmek
Sezon: 1 Bölüm: 4

buraya fotoğraf altı gelecek.

Eski Hikaye’nin dördüncü bölümünü geride bıraktık. Bölümün ayrıntılarına geçmeden önce oyunculuktan söz etmek istiyorum biraz. Öncelikle tüm oyuncu kadrosu çok iyi seçilmiş ama bu diziyi izleme nedenlerimden biri de Buğra Gülsoy. Fatmagül’ün Suçu Ne ve Kuzey Güney’den sonra bu kez daha farklı bir rolle karşımızda. Eski Hikaye’yi eşe dosta anlatırken ilk başta “Buğra Gülsoy’un dizisi” ya da “Güney’in dizisi” olarak aktarmamız, oyuncunun dikkate alınması gereken bir noktaya geldiğini zaten gösteriyordu. Ancak bence artık ona “Mete” demeye başlayabiliriz. Mete karakteri, sadece intikam almaya çalışan birinden öte intikamını kontrol altında tutmayı öğrenen ve kendini geliştirebilen bir kahraman. Kahraman demek için her ne kadar çok erken olsa da izlediğimiz dört bölümde çok yol aldığını gördük. Üstelik bildik bir hikayeyi, yeteneğiyle monotonluktan uzaklaştırdığını da farkediyoruz.

ARTIK MASKELİ YOK
Çok güvendiğimiz birisinin bizi hayal kırıklığına uğratması yaşayabileceğimiz en büyük yıkımlardan biri. Üzülür, sarsılır ve ona olan inancımızı kaybederiz. Mete’nin geçen bölümün sonunda yaşadığı da tam olarak buydu. Babasının ölümünden sonra tanıştığı ve amca olarak bildiği Berkes’in düşmanlarından bir farkı olmadığını görmesi Mete’yi gözyaşları içinde bırakmıştı. Tuzağa düşerek Berkes’le yüz yüze kalınca Berkes’in herşeye rağmen onu öldürmemesini Boztepeli’ye karşı bir doğal silah olarak görmesine bağlıyorum. Maskeli (Mete)’ye ölü süsü verilmesi de Mete’nin Boztepeli’nin kadrajından iyiden iyiye çıkmasını sağladı.
BOZTEPELİ-BERKES MAÇI

Bu arada hücum oyununu benimseyen Boztepeli arsa satışı sonrası 1-0 öne geçti. Bu golü atarken tahmin edilebilecek üzere çok adi bir yöntem kullandı. Şimdi Berkes düşünsün diyerek atak sırasını da ona verdi. Beşinci bölümde Berkes’in karşı atağı ne kadar sert olacak, merakla bekliyorum. Mete’nin Boztepeli’nin gözüne girmesi de Mete’nin gizli gollerindendi.
BÜYÜK SIR

Bölüm boyunca kasadan çıkan usb diskin şifresini çözmeye çalışan Mete büyük resmi düşünerek doğru cevabı buldu. Diskten Esra’nın halasının aslında annesi olduğu ve Boztepeli tarafından üstü kapatılan bir cinayet işlediği için yurtdışına gönderildiğini öğrendik. Kimi öldürdüğü ve bu şantaj için çekilen görüntüyü kimin planladığı ileride cevaplanacak sorular. Bölüm boyunca kahramanların eski günlerini hatırlayan, birbirlerine ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu, birbirleri için önemini gözümüze sokan senarist, asıl sürprizi bölüm sonuna saklamış. Feda başlığıyla yayınlanan bölümün sonunda Boztepeli’nin kendi paçasını kurtarmak için Cengiz’i feda etmesini izledik. Cengiz, tamamen Mete’nin eline düştü ve yıllarını verdiğini Boztepeli’nin onu gözden çıkarmasıyla tek başına kaldı. Mete, babasının katili olduğunu bildiği Cengiz’i öldürür mü süründürür mü, bunu beşinci bölümde göreceğiz.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR