Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap!
Sezon: 1 Bölüm: 12

yilmazindilindetuylerbittimi.com

Geçen hafta Servet ve Yılmaz’ı hastanede bırakmıştık ama bu bölümde kaldığımız yerde bulamadık. Yılmaz yine Servet’in peşindeydi tabii de sanki geçen hafta, geçen haftada kalmıştı. Alev falan yoktu ortalıkta.

Yılmaz Servet’in peşinde dolaşırken mahalleliyi de resmen kafalamıştı artık. Servet’in arkasını dayayacağı bir babası, bir de kardeşleri kalmıştı.

Sevda nişanlısı Tibet’le eniştesini ziyarete geldi ve Bedir’in gidişini öğrendi. Sevda’yı gördüğümde geçen hafta yaptığı öküzlüğün sinirinin geçmediğini fark ettim. Bedir’in gittiğini bilmeyen bir tek Sevda değildi. Yılmaz da şaşırmıştı. Eniştesinin şaşkınlığını gören Sevda bu kez Bedir’in gerçekten gittiğine ikna oldu. Artık fitil ateşlenmişti, Tibet Sevda’yı istemeye gelecekti. Saadet de Bedir’in notunu bulmuştu.

Geçen hafta Asrın’ın kaçışında bir polisi yaralaması onun zararına olmuştu. Kaçacaktı fakat kaçışına yataklık eden adam diretiyordu. Bu aşamada Asrın’ın Saadet’ten yana hala umudu olduğunu gördük. Hala Saadet’le kaçmayı hayal ediyordu. Saadet’in de Kemal’le Asrın hakkındaki sürtüşmeleri devam ediyordu.

Evdeki balık kokusundan rahatsız olan Servet soluğu kendi evinde almak istedi. Gel gör ki kombiyi kendi evine taktıran Yılmaz’ın yeni evinde buldu kendini. “Burada kal, ben gideceğim,” tatlı itiş kakışının galibi Yılmaz oldu. Servet, Yılmaz’ın yanında kalmak zorunda kaldı. Ama basıldılar! Muzaffer amca atmaya kıyamadığı arta kalan balıkları Yılmaz’a atmaya karar vermişti.

Evin ertesi gün mevzusu Tibet’in Sevda’yı isteyecek olmasıydı. Yılmaz Servet’e Bedir’in gittiğini söyledi, Servet de “Böylesi daha iyi oldu,” tavrını takınsa da rahatsız olmuştu. Sevda okuluna geri döndü, tabii herkesin alay eder bakışlarına maruz kaldı. Onu orada Tibet’in hazırladığı sürpriz bekliyordu. Okulun ilk günü onu yalnız bırakmamış, arkadaşlarını toplamıştı. Tibet öküzünün evrimine canlı canlı şahit oluyorduk, insana dönüşen ilk öküz…

Servet’le Yılmaz’ın evlilik terapilerine de Sevda-Bedir-Tibet aşk üçgeni damgasını vurdu. Servet’in bu olaydaki tavrı üzerinden analizini yapan Yılmaz, yine Servet’i kızdırmayı başardı. Servet’in evin boyasına karışması da Yılmaz’dan hala ümidi kesmemiş olmasının kanıtı oldu.

Saadet hala Sevda’ya Bedir’in notunu vermemişti. Sevda ben kararımı verdim diyordu herkese fakat içi kan ağlıyordu. Bedir İstanbul’dan da ayrılmıştı. Muzaffer amca da hüzünlenmişti. Tekne kazıntısı kızını da elin oğluna verecekti. Üç kız, okut, büyüt, sonra yuvadan uçsunlar. Kolay değildi tabii…

Babalar için en kıymetli şey kızlarından aldıkları bir öpücüktür.

Yılmaz “Kkendi ödüllerime yer ayırıyorum,” muhabbetine bebeklerine oda yapmıştı. Servet bu sürprizine karşılık ultrasonla bebeğini babasıyla tanıştırdı. O sırada ben bu bölümün Alev’siz geçiyor olmasından işkilleniyordum tabii. Bu kadar mutluluk bir dizi için fazlaydı sanki.

Beklenen gün geldi çattı. Tibet ve annesi Sevda’yı istemeye geldiler. Saadet sonunda dayanamadı ve artistik hareketini geçekleştirdi. Sevda’nın o şahane elbisesine suyu döktü. Servet’in notu yırtıp atması da işe yaramadı, Saadet’in o içli sesiyle dinledik mektubu. Sevda çok üzgündü ama artık vazgeçmek için çok geçti. Bedir’den de son dakika golü tebrik çiçekleri gelince Sevda ile Tibet’e yüzükler takıldı.

Nişan yüzüğü Sevda’nın kelepçesiydi artık.

Dizinin içindeki böyle şeylere nedense tahammül edemiyorum ben. Son saniye Muzaffer amca nişan kurdelesi kesemiyor diye gözlüğü getirtmek oldu mu şimdi? İlla ki son dakikada şaşırtıcı şeyler yapmak zorunda değilsiniz. Bu sebep oraya hiç yakışmadı.

Bölüm Yılmaz-Servet ikilisini sevenler bakımından oldukça doyurucuydu ama bir süre sonra ikilinin birbirine aşırı bağırması ve sürekli kavga eder ve gergin modda dolanması seyirciyi sıkacaktır. Örneğin; bu hafta Servet çok iticiydi. Geçen bölümlerden birinde kocasının başarılarını görmezlikten gelmesine üzülüp bu bölüm Yılmaz’In ödüllerinden kendine bir köşe hazırlamış olmasına sinirlendi mesela. Bu hem çelişkili, hem de iticiydi. Bir diğer konu da Sevda ve Bedir konusuna gereğinden fazla müdahale etmesiydi. O notu yırtması bardağı taşıran son damla oldu benim için. Tabii bu sayede o mektubu Saadet’in yumuşak ve içli sesinden dinledik ama Servet’i bu bölümün gıcığı ilan ettim ben açıkçası.

Bölümü Alev’siz bitirdik, Servet ve Yılmaz ikilisini aralarında biri olmadan izlemek de keyifliydi ama koca bölüm boyunca Alev’in adının ve polislik mevzunun konuşulmaması sizin de garibinize gitmedi mi?

Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler, haftaya görüşmek üzere.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR