Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bize güneşi, yıldızları yasaklasalar da birbirimizi yasaklayamazlar
Sezon: 2 Bölüm: 27

Kara Para Aşk
Sezon: 2, Bölüm: 27
Nida Fındık

Hissettiğim aşk dışında, bu fotoğrafta her şey simsiyah…

Ömer ne ara İtalyancayı çözdü bilen var mı? Dua edelim ki biz fark etmezken bile çözmüş, Elif’in verdiği İtalyanca mesajı aldı. İşler çok karışacak belli, şimdilik sessiz gözyaşları ve mahpushanenin soğuk duvarları ile başbaşayız. Ömer Komiser her şeye rağmen çok güzel bakıyor, Elif ise ölümüne yorgun ama hala bir su damlası kadar saf ve güzel. Aşk sadece parmaklıkların ardından değil, mahkeme koridorlarından da geçiyor. Arda ve Pelin onca bağırtının ve hakaretin arasında elele. Bütün korkular ve yasaklar geride kaldı. En azından fragmandan duyduğumu Tayyar’ın sesine kadar ve cazgır hanımefendinin ikinci bir planına kadar mutlu olacaklar. Nilüfer ve Metin mi? Orada işler çok karışık, iki taraf da yara aldı. Gözyaşları akmaya devam ediyor Nilüfer’in kalbi kırık, Metin’in ruhu bir kenarda can çekişiyor… Bu kadar duygusallık yeter, gerçeklere dönelim sevgili seyirciler! Ömer Komiser ameliyat olmazsa kolunda hasar kalacak, bu inatçıyı kim ikna edecek? Hüseyin’in dırdırı beni etkilemedi, Ömer’i etkiler mi? Etkilemediğinden olacak ki “Elif’i kurtarmadan ben yokum abi’” dedi, kestirdi attı. Üzerine bir yarı-yüzleşme diyebileceğimiz bir konuşma yaşandı, Hüseyin her zaman ki gibi laf kalabalığı yaptı durdu. Ömer “kurtar abi sevdiğim kızı, inanayım sana!” dedi. Ömer olanları bilse Hüseyin dünyayı kurtarsa fark eder mi acaba?

 Ay bunlar da öpüştüğüne göre artık öpüşmeyen kalmamalı ülkemizde! Çok şekerler çok!

Nilüfer fena halde âşık arkadaşlar, kesin bilgi yayalım! Metin sert görünüyor ama görün bakın o da bir şeyden dolayı yumuşayacak. Kısacası tahminim, Elif’in olayları durulduğu gibi NilMet çifti yeniden bir araya gelir. Bu ara yanlış anlamakta üstümüze yok, Ömer İtalyanca öğrenmemiş zaten, Aslı ile dört-beş defada problemin ne olduğunu çözdüler. Bu arada Ömer ve Aslı’nın tam bir aile olduğunu da öğrenmiş olduk sevgili izleyiciler. Ömer’in Levent’i istememesi, Aslı’nın Ömer’i sahiplenmesi, birlikte olayları sırtlanmaları filan… İkisine de bayılıyorum! Bir ikiliye daha bayılıyorum, Kadıköy sokaklarında el ele yürüyen Pelin ve Arda! Ya Tayyar bu çifte bir şey yaparsa ciddi mana da sinir krizi sebebi olacak, benden söylemesi!

İkisinin ruhu ve kalbi bir an önce huzur bulsun lütfen!

Kadına her türlü şiddete hayır! Bu satılmış polis, bu ayarsız herif, bu sapık kokuşmuş adam Elif’in ruhuna resmen tecavüz etti! Ömer son anda gidip konuşmasa, son anda yetişmese neler olurdu tahmin edebiliyor musunuz? İşte gerçek hayatta, günümüzde her Elif’in bir Ömer’i yok. Kadınlar bu kadar savunmasız ve korumasız. Ömer’in arkadaşları gelip “yenge seni Ömer Abimiz gerçeğin ağzına götürecekmiş” diyene kadar Elif’im ne korkmuştu, ne yaralanmıştı. Sonra o gözyaşları bir anda acıdan döndü umut gözyaşları oldu ya, Ömer Komiser kalbimdesin, en güzel yerindesin. Hapishanede olduğu kadar otel konforu da yarattılar bu arada, her yerde Yenge diyenleriniz bol olsun diliyorum. Sadece Ömer değil aslında, Aslı’da kalbimin en güzel yerinde. Nilüfer’i ara sıra dövmek istesem de ona karşı da boş değilim. Ne de olsa tatlı aslında. Bu arada Nefret yani Nedret Hala’nın da gelişinin sinyalini aldık.

Anti-hero dediniz dediniz en iyisi burada işte!

Tayyar’la biyoloji dersimize hoş geldiniz. Motor su kaynattı, değerler sıfırı gösteriyor derken aslında böbrek meselesinde ne kadar ciddi olduğunu anlatıyordu. Ali denecek adam da yanında kuzu gibi laf dinliyordu. Biyoloji dersinden sonra felsefe dersine ve mutlulukla ilgili söylemlere geçiyorduk ki Tayyar Elif’in tehditten kurtulduğunu öğrendi. Tam günlük dedikodularını yaparken Ali “bu ülkede işini iyi yapan insanlar da var!” dedi. Tayyar bir delirdi, bir sinirlendi yediği yemeğe bile sinirlendi adam yani. Bütün bu sinirin üzerine Hüseyin de gelmesin mi! Haydi bakalım buyurun cenaze namazına! Arda’nın olayları bildiğini anlatan Hüseyin ve Tayyar arasında hatrı sayılır bir gerilim başladı. Senin derdin, benim derdim, bana ne senden gibi çirkeflikler yaşansa da konu korktuğumuz yere bağlandı. Önce Elif meselesi derinlemesine konuşuldu sonra da Tayyar bileti kesti. “Temizleyelim şu Arda’yı, okuyalım duasını!” Felaketlere biraz ara verelim, Ömer’in Pelin ve Arda’yı anladığı anda attığı bakış şahaneydi! Üçlünün yeniden bir araya gelmesi güzel oldu ama Pelin ve Arda’nın bildiğini Ömer bilmediği için (Hüseyin meselesi) konu nereye bağlanacak merak ediyorum. Ayrıca Hüseyin Arda’yı savunsa da Ali ve Tayyar kararlı, ortalık kan gölüne dönecek. İki taraftan da birileri ölecek, biri Elif’i döven Mahmut, diğeri de Tayyar’ın adamlarından biri. Bu arada Metin bu planların neresinde olacak, para vermek dışında neler yapacak merak konusu.

Öpücük gibi öpücük! Ömer Komiser iyi ki varsın, içimiz ısınıyor!

Ömer ve Elif’in o küçücük anı, o minik mutluluk ve tutkunun tavan yaptığı o yer… Ben mi çok etkileniyorum, Engin Akyürek arada büyü mü yapıyor bana bilmiyorum ama bu adam taşı öpse eritir be kardeşim! Ve bir kez daha belirtmek istiyorum ikisinin arasındaki uyumun çok iyi olmasından dolayı Tuba Büyüküstün’e burun kıvıranlar bile artık hakkını vermeye başladı.  O çok etkilendiğimiz romantik andan Hüseyin’in müthiş performansına gelirsek! Tayyar ile kurdukları planı kusursuzca işletti be adam! Arda’da yavrum orada ezilip büzüldüğüyle kaldı. Gerçi kafası hala karışık ya olsun. Benim anlamadığım bu kadar hızlı değişen planların içinde bu adamlar nasıl fire vermiyor? Gerçi bunların vermediği fireyi Nülüşko verdi, halamızın telefonda her şeyden haberi oldu. Yani en azından bir işler döndüğünü anladı. Hayatımıza hoş geldin Nefret aman Nedret Hala!

Savcıcım, hava nasıl oralarda, üşüyor musun? Ne güzel de çekildiğin tuzağa, şimdi sıra bizimkilerde! Sahnenin müzik altı olması yeterince ipucu verdi aslında ama sahnenin devamı daha iyi geldi. Ömer oldukça adaletli davrandı, her şeye rağmen vicdanının sesini dinledi ve kirli işlere bulaşmış savcıyı anlamaya çalıştı ve iş birliği istedi. Burada kafama tek takılan ikiyüzlü Şebnem’in hala nasıl şöyle güler yüzle Elif’in etrafında yer aldığı! Bilmiş bilmiş konuşmuyor mu bir de, ya delireceğim buralarda, neyse sakinim! Elif’de yazık yavru kedi gibi nasıl sarılıyor. Bu arada Ömer Aslı’dan aldığı parayı Savcı’ya vererek hem minik kızımızı kurtardı hem de Elif’i. Gerçi bu adamın yani savcının aklı gel-git gibi geliyor ya bana, neyse daha fazla paranoya yapmayacağım.

Nedret Hala geldi, esas duruşa beyler-bayanlar! Tayyar kork şimdi sen!

Melek ve Elvan’ın gelişi Nilüfer’i ne kadar mutlu ettiyse Aslı’yı da o kadar delirtti. Eee, deli deliyi görünce sopasını saklarmış. Elvancağızım oradan oraya koştururken, Bahar Mert’i gördü ve ilk görüşte âşık oldu. Şimdi bu kız Mert’in başına bela oldu mu, bence oldu. Hatta ilerde Metin ve Nilüfer’in bir araya gelmesine bir sebep bile olabilir bu kız, dedi dersiniz. Elvan’la Aslı çok fazla birbirine giremeden Nefret aman Nedret Halamız da bütün karizması ile girdi mi eve! Aslı ve Melek üzgünüm bence hepinizle baş edebilecek tek kadın geldi!! Tabii Tayyar’la da. Kıps kıps. Beni şaşırtan bir şeyi tekrardan söylemeden geçemeyeceğim. Artık Metin’le olan etkileşimden midir nedir Nilüfer Ömer eniştesinin ailesine pek tatlı davranıyor. Aslı zaten benden beter gelgit kafalı olduğu için üç bölüm sonra gidip hepsine sarılabilir bile. Elbette Melike dışında! Bu arada kız halaya çeker derler ya Aslı da Nedret’e çekmiş, hehe.

Elif Kız paklandı, temizlendi. Ömer’ine kavuştu bölüm sonunda. Ömer ve Hüseyin arasındaki diyalogu unutmayalım;  Ömer: Her şey hazır mı? Hüseyin: Hazır! Mekânı ayarladım, bağlama da tamam. Ömer: Yüzük?

Haftaya güzelinden bir kız isteme izleyebiliriz. Bari şu Tayyar denen adam azıcık rahat dursa!! Gerçi Nedret hala geldi ya, ona güvenim tam! Unutmadan, Arda ve Pelin’e dokunmayın! Onlar şu an pek tatlılar, böyle güzel devam etsinler.

Haftaya görüşürüz. Bol ratinglerimiz olsun!


YORUMLAR
BUNLAR DA VAR