Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Biz Darbeli’yi aşkımızla döveriz!
Sezon: 2 Bölüm: 25

Yemin ederim korkuyorum bu adamdan.

Geçen hafta Fatih belanın hasına bulaşmış, kendini Darbeli Haydar’ın karşısında dımdızlak buluvermişti. Haydar, adının hakkını fazlasıyla veren bir adam; komedi dizisi olduğunu bilmesem izlerken bile Darbeli’den ödüm kopar. Öyle bir adam işte…

Neyse ki bu haftanın başında Haydar Abi’miz yumuşadı. Fatih’i üstün cesaretinden ötürü tebrik edip O’na iş bile teklif etti. Aslında buna pek teklif denemez; çünkü Fatih ya kabul edecekti ya da darbeyi yiyecekti.

Tabii kabul etti.

Tüm izleyenlerimize hayırlı uğurlu olsun! Fatih Şekercizade, nam-ı diğer Taksici Fatih artık Darbeli Haydar’ın kızı Türkan’ın yakın koruması.

Yalnız bu sahneyi o kadar hızlı geçmek olmaz. Çünkü detaylar çok komikti… Darbeli’nin karşısında tir tir titreyen Fatih, adamın canını bağışladığına mı sevinsin; aldığı iş teklifini mi düşünsün; düşünürken Darbeli’nin korumasının göğüs kaslarını adeta kendisine tehdit savururcasına, Fatih’in gözünün içine baka baka hoplatmasına mı takılsın bilemedi. Ha tabii bir de fonda çalan ‘Fatih in the house’ şarkısı da bu komedi-korku karışımı atmosferi iyice ateşledi ki ben izlerken epey eğlendim.

Diğer taraftan Zeynep akşam gelen bir telefonla Cevat ve Kamil’in yanına gitti bir de ne görsün? Bizim şapşallar haritayı okutmak için gazete ilanı ile dilbilimci arıyorlar. Bir de gelen adaylar arasında mülakat yapıyorlar. Zeynep’in kafası attı tabii buna. Neyse ki paçayı sıyırmaları çok zor olmadı durumdan. Tabii Zeynep sayesinde. Cevat ve Kamil de iyi bir azar yediler Zeynep Reis’lerinden, herhalde artık O’na sormadan adım atamazlar…

Aslında bu bir mülakat değil, sosyal bir deney…

1 2 3 4 5 6
Bilge Aktaş Baytak
21/10/2015 11:13
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR