Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Biri kutuyu sallar, her şey dökülür
Sezon: 1 Bölüm: 14

Bölüm boyunca Boztepeli’nin kafasına iki kez silah dayandı. Ne şanslı adam!

Eski Hikâye’nin 14. bölümü geride kaldı. Bu yazıyı yazarken dizinin biteceğini bilerek yazdığımı söylemem gerekiyor. Böyle izleyince dizinin heyecanından koptum ve yazmak için isteğim eksildi. Ocak ayına girerken yeni bir dizinin yayınlanacağı haberiyle tehlike geliyorum demişti. Zaten kötü giden reytingler sonucu fiş çekildi ve 17. bölümle final yapılacağı açıklandı. Olan oldu ve üç bölüm sonra Eski Hikâye sona erecek.

Bu ruh hâliyle tamamen izleyiciyi finale hazırlayan bir bölüm izledim. Her karakter için bir hazırlık olduğu çok belli durumda. Mete, hayalkırıklığı ve şaşkınlık içinde asıl hamlesine hazırlanırken Türkan aradığı soruların cevaplarını bulduktan sonra ne yapacağını düşünüyor. Boztepeli ‘kızı’nın peşindeyken Berkes can çekişiyor, Kese ile Cengiz onunla beraber kaderlerini bekliyor, keza Pamir de kaderini bekleyenler kervanına katılmış durumda. Apartman cephesinde yine bir bekleyiş hâlleri: Sadri üzgün, Zekiye üzgün, kızlarını bekliyorlar. Ömer ile Zeynep bildiğiniz gibi. Onlara mutlu bir son yazıldığını umut ediyorum ama bu hiç belli olmaz. Bakarsınız finalde iki çok iyi arkadaş görürüz. Final demişken Nilüfer artık yolun sonuna gelmiş durumda. İbrahim Ferhat’ın karısını öldürdüğünü öğrenen Türkan, geç de olsa adaletin yerini bulmasını sağladı.

Bölümün sonunda başa dönüp baktığımızda alıştığımız aksiyonu ilk kez göremedim. Heralde şimdiye kadarki bölümlerde çok olay olmasına alışmışım ki bu bölüm o açıdan bana çok hafif geldi. Rus ruletiyle başlayıp bölümün sonuna doğru patlayan silahlarla Berkes’in vurulması en fazla aksiyon içeren konuydu. Eski Hikâye’ye aksiyonuyla bol çözülme ve itirafıyla alışınca bütün bölümün tek cümleyle bile özetlenebilmesini yadırgadım.

Mete’nin şimdiye kadar yardım etmek uğruna kendini riske, tehlikeye soktuğu kişinin annesini öldüren kişi olduğunu öğrendiğindeki hayal kırıklığını gözlerinde gördüm. Mete ne yapacağını iyice şaşıracak. İntikamı konusunda emin mi ne yapacak onu artık ben de bilmiyorum.

Türkan eve dönecek mi ya da babasını affedecek mi finalden önce bu konu açıklığa kavuşur gibi duruyor. Adaleti de yeniden işlettiğine göre dedektiflik kariyerinden avukatlık kariyerine sağlam bir dönüş yapabilir artık. Boztepeli’ye çalışacak mı sorusu da hâlâ tazeliğini koruyor. Boztepeli’nin Türkan’dan hoşlanır, başka avukat yokmuş gibi onu istemesi tavırları hoşuma gitmedi. Ama adam kötü işte napalım, ama onun da hisleri var.

Mete ile Türkan’a gelince… Tam bir “ne seninle ne sensiz” durumu. Birbirlerini çok özlüyorlar, seviyorlar, ikisi de bundan emin ama bir şey var yapamıyorlar. Mete ‘intikam’ını aldığına emin olduğunda Türkan olacak mı bu da bir başka final sorusu.

Esra kara sakız moduna girerek Mete’lere iyice yerleşti, kurtuluyoruz derken Nilüfer yakalanınca yine Mete’nin üstüne kalacak. Bu kaçınılmaz durum Asiye Teyze’nin canını sıkmaya devam edecek. Esra hâlâ çirkef hareketlerine devam ediyor ya söyleyecek bir şey bulamıyorum. Neyse hakettiğini buldu, ama finalde ona da güzel bir ‘ayar’ olursa çok şahane olur.
Bir Vicdan vardı ne oldu diye soruyorum ama biliyorum ki bir, en geç iki bölüm sonra ondan haber alacağız. Dizide merakla beklediğim en önemli konu şu an o ve umarım ordan iyi bir şey çıkar.

Benden bu bölümlük bu kadar. Yazdığım an itibariyle 15. bölümün ne zaman yayınlanacağı, daha doğrusu yayınlanacağı belli değil. Bir ihtimal aynı gününde 22:50’de başlayabilir. Diğer ihtimali zaten tahmin edersiniz.

Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR