Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bir gülüş için bir ömür verilir
Sezon: 1 Bölüm: 7

Sevdiğinize böyle sıkı sıkı sarılın,asla bırakmayın...

Tam üç sezondur izliyorum Beni Böyle Sev'i. Her geçen bölümde neden sevdiğimi, bir kez daha hatırlatıyorlar bana. Ömer ve Ayşem için, Mazhar için, Reyhan için, her biri için en önemli şey, sevdiklerinin mutluluğu. Sevdikleri derken yanlış anlaşılmasın, sadece aşk anlamında bir sevgiden bahsetmiyorum. Etraflarında değer verdikleri, gönülden sevdikleri herhangi birinin üzüldüğü bir durum varsa, her şey bir yana onlar bir yana. Belki yapmacık geliyor bazılarına, belki de masal. Ama benim için önemli olan -elinden geldiğince böyle davranması gerektiği anlatılarak büyümüş bir insan olarak- hâlâ böyle değerlerin hatırlanıyor olması. Bu bölümde de arkadaşlık, dostluk, vefa, aşk, kıskançlık, güven ve en önemlisi de güvensizlik vardı. Bazen bir bölüme bu kadar çok duygunun nasıl sığdırıldığını merak ediyorum.

Geçtiğimiz hafta, Melda'nın sinir krizleri üzerine, Ayşem'in tavrının değişimini görmüştük. Aynı şeyi ben Melda'nın da yapmasını isterdim. Ama yapmayacağından da bayağı bir emindim. Melda genel tutumunu, tarzını değiştirmemiş olsa da Karatepe ailesinin için huzurunu bozamıyor artık. Ayşem de kıskanmıyormuş gibi davransa da hâlâ içinde bir yerde Melda'dan şüphelenen Ayşem duruyor. E haklı da ama. Ben olsam iyice işkillenir, evimden uzaklaştırırdım.

Mazhar tam da yukarıda bahsettiğim gibi Ömer'in ve ailesinin daha fazla üzülmesine dayanmadığı için, Menteş'e Ömer'in bütün borçlarını ödemeyi teklif etmişti. Hatta bunun için düğününü bile ertelemeyi göze aldı. Aslında Mazhar o düğünden kaçmanın yollarını arıyordu bu mesele sadece ön ayak oldu. Tam da bu konunun farkına varan Menteş 10 gün içinde düğün yapmasını, aksi halde parayı almayacağını söylemişti. Zaten Reyhan'ın dönmesiyle allak bullak olan aklı, bu teklifle birlikte iyice karışrı. Aklını mı dinlemeliydi yoksa kalbinin götürdüğü yere mi gitmeliydi?


Mazhar system error!!!!

Mazhar bunları düşünürken, Ayşem ve Ömer de Nail Usta'yla Eda Hala'nın arasındaki gerginliğin sebebini öğrenemedikleri için, meraktan çatladılar resmen. Asıl meselenin kıskançlık olduğunu öğrenince, ikisi de Nail Usta'nın kıskançlık yapmış olmasına çok şaşırdı. Ne yalan söyleyeyim, ben de hiç beklemezdim kıskançlık yüzünden bu durumlara gelmelerini. Nail Usta sakin bir adamdı Menteş bozdu hep dengesini.


"Senin canını sıkmadığım gün bana rahat huzur yok köfteci!"İNŞ CNM YA!1!1!1!!! (Oğuzcan'a selamlar)

Bu arada Mazhar ve Haluk abi, köftecinin elemana ihtiyacı olduğunu konuşurken Metin, Seval Teyze'nin bu işi yapabileceğini söyledi. Nail Usta'nın yokluğunu fırsat bilip Seval'i işe alan Menteş, ondan bir nevi ajanlık yapmasını istedi. Ama Seval, Nail Usta'dan gördüğü iyiliğin karşısında ona ihanet etmeyip, Menteş'in teklifini kabul etmedi.

Ayşem, Ömer'i kaçıranlar hakkında bir gelişme olup olmadığını sorduğunda Ömer artık ilgilenmediğini söyleyince, sevdiğini kaybetme korkusuyla birden sarılıverdi okulun ortasında. Onlar birbirlerini biz de onları çok seviyoruz efendim!Zeyno'nun belalısı nihayet görüldü. Babasının evlendirmek istediği Sinan, bizim Feriha'nın belalısı çıktı. Adamın bakışlarından korkuyorum ben Zeyno nasıl korkmasın? Anket yaparken yakalayınca Zeyno'yu olay çıkardı tabi. Ama Tolga hemen imdadına yetişti. Yalandan da olsa Tolga ve Zeyno ilk kez el ele tutuştular. Bu sırada Zeyno " Aslında bu evlilik yalanının gerçek olmasını isterdim," deyince ben şok, ben iptal, ben vefat.

Gözlerin gözlerime değince bile kalbim yanar.

Reyhan en sevdiği uğraş olan pasta kursuna gidince, benim neyim eksik diyerek Sevinç de başladı. Pasta yaparken kekin içine yanlışlıkla yüzüğü atınca, suçu Reyhan'a attı. Tabii Reyhan durur mu? Yapıştırdı cevabı!

Hohoyt!

Kek yarışmasında galip gelmenin gururuyla okuldan ayrılırken Mazhar'la karşılaştı. Birlikte kek yiyip Sevinç'i çekiştirirken, kekin içindeki kivi Mazhar'ın alejisini ortaya çıkardı. Dizinin en komik sahneleri Mazhar ve Reyhan'ın revirdeki halleriydi. Dağ gibi adamın iğneden korkup o hallere düştüğünü görünce ister istemez gülüyor insan :)


Korkma bahanesiyle bir takım el tutmalar falan, anlamadık sanma Mazhar :)

Ömer'in borçları üzerine konuşmak için evde buluşulunca, giderken Reyhan'la konuşmayı da ihmal etmedi Mazhar. Reyhan içindeki pişmanlığı dile getirince Mazhar da göz yaşlarına dayanamadı Reyhan'ın.


Böyle konuşan bir adama değil kalbimi ömrümü veririm ben :(

Bu konuşmanın üstüne hemen evlenme kararı aldı Mazhar. Beni bile şaşırttı.Olur mu be Mazhar yapılır mı böyle?

Hemen evlenelim ne demek Mazhar ne demek?????

Ömer, kıskançlık meselesinin ne kadar uzadığını fark edince, Tarık'ın eve özür çiçeği yollamasıyla birlikte bir anda kıskançlık oyunu oynadı. Ne olduğunu anlayamayan Ayşem, şaşkınlıkla içeri gidince oyun olduğunu öğrendi. Ama bu oyunu oynarken bile birbirlerine sarılmayı ihmal etmediler. Ayşem bir vurup iki sarıldı Ömer'e.

Yalandan bile olsa kavga etmeyin siz...

Eda bu kıskançlık meselesi ile herkesin canını sıktığını fark edince, Nail ile konuşması gerektiğine karar verdi.

Yapma be Eda Hala...

Elbette Nail Usta boşanmayı kabul etmeyecek ve barışacaklar ama bunun lafının geçmesi bile üzücü. Sevenler ayrılmasın.

Bolca aşk kokan, dostluğun temelini gördüğümüz, sevdiğini asla yarı yolda bırakmayanların olduğu bir bölüm daha izledik. Haftaya görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın...

Bunlar da bonus:

Elif Masal ve ikizi yani İlknur-İkra kardeşler :)

 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR