Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Bir duşla iki kuş
Sezon: 11 Bölüm: 6

Favori ikilim Owen ve Callie hayat kurtarırken.

Tamamen Callie ve Arizona ayrılığı üzerine kurulmuş son bölümden sonra, 11.sezonun altıncı bölümü yine bir acil servis sahnesiyle açıldı. Ondan sonra gördük ki Meredith’in yeni kardeşi, ‘istifa edicem’ diye tutturan Maggie hala hastanede, Meredith’ten gördüğü yakınlıktan sonra gitmekten vazgeçmiş anlaşılan. Arizona hastanede kalmaya başlamış ayrılık sonrası, biraz üzüldüm onun için ama hemen bu üzüntümü geçirecek bir hareket yapacağına hemen hemen eminim.

Grey Sloan Memorial Hospital’ın en şahane insanlarından Owen ve Callie beraber bir ameliyata girdiler sonrasında, ameliyat masasındakinin bir zamanlar Irak’ta bulunmuş bir asker olduğu fark edilince dövmesinden, Owen haliyle bir duygulandı.

April’in birbirinden sevimsiz kız kardeşlerini görmüştük bir önceki sezonda, kendisi de onlara isyan etmiş ve hepsini nedimelikten kovmuştu. Bu bölümde de, o kız kardeşlerden hallice annesi geldi April’in, müstakbel torununu görmeye tabi. Neyse ki Avery son derece nazik bir süper kahraman da, April’in annesi ile bebek hazırlıkları yapmaya gönüllü oldu. Kendi annesi ile 180 derece farklı bir kadın da olsa, ikisi de aşırı müdaheleci birer anne olma noktasına benziyorlar nihayetinde.

Bailey intörn kocası ile bir hastadan tümör temizlemeye çalışırken, Derek de her zamanki her şeyi çözme tavrıyla, Richard’ı da Meredith’in Maggie’yi yemeğe çağırdığı akşam yemeğe çağırdı bu arada, fakat bundan Maggie’nin haberi yok tabi. Nitekim Meredith de bunu duyunca çıldırdı ve sonrasında da Derek’in Obama ile çalışma şansını tepmesi kaynaklı bir kavga daha çıktı elbette, çünkü her konu doğal olarak olaya bağlanıyor. Bölümün ilerleyen kısımlarında Maggie de Richard’ın yemeğe davetli olduğunu öğrendi, ve annesini en yakından tanıyan insanın Richard olduğu gerçeği ile kabul etti durumu.

Hastasının çok kötü beslenmesi ve hiç hareket etmemesinin hastalığa etkisini görünce kendini koşuya vuran Bailey’nin, o sırada arkasından seslenen süper fit ve enerjik Maggie’nin birlikte koşma teklifini reddetmesi ve gözlerini devirerek ona bakması harikaydı, kıyamadım Bailey’e. Evet bazen kızıyorum ama Bailey’e sürekli kızgın kalamam tabii, isterim ki neşesi yerinde olsun.

Sana kıyamam

Karev’in Robbins’in asistan olarak gireceği ameliyata gözlemci doktor olarak girmesine ise tabi ki bayıldım, bayıldım. Arizona’nın ‘umarım iyi çalışmışsındır’ azarları işiterek başladığı bir ameliyatta, baş öğrencisi olan ve kurul üyeliğine taş koyduğu Alex’in orada olması beni çok mutlu etti. Ameliyatın devamında, uzman doktor o kadar anormal hareketlerde bulundu ki gerçi, Arizona’ya da hak verdim. Arizona bu eğitimi bırakacak sanırım, bu kadar aşağılanmaya ve mantıksızlığa neden katlansın çünkü? Sonrasında, Arizona, Callie ile ayrıldıklarını ilk kez Karev’le paylaştı ameliyattan çıkınca.

Maskeli de olsa, Karev olmadan asla

Irak’ta görev yapan asker kadının arabada yaşayan bir evsiz olduğu ortaya çıkınca, lisedeyken arabada yaşamış olan Jo çok etkilendi bu durumdan ve Karev’e ‘yaşadığım ev aslında senin evin, benim değil’ gibi bir konuşma yaptı. Bu konuşmayı Karev o kadar romantik bir cevapla yatıştırdı ki, bir kere daha sevdim kendisini. Canım benim.

Haftalardır araları gergin olan Meredith ve Derek ise, yemeğe misafirlerini beklerken çıkan ufak bir tartışma sonrası, beraber duşa girerek barışarak sevenlerini neşeye boğdular. Duşta oldukları için de kapıyı açamadılar haliyle ve Richard ile Maggie beraber kapıda kaldılar ve böylece beklenmedik bir duygusal açılım yaşandı. Bir duşla iki kuş resmen. Kapıyı nihayet açabildiklerinde Maggie gitmişti bile. Bölüm, Arizona’nın, uzman doktorunun beyin tümörü olduğunu ve altı ay ömrü kaldığını öğrenmemizle bitti. Arizona’nın önünde iki seçenek var, ya insanlara bunu haber verecek, ya da kadının bildiği her şeyi öğrenip, o gittiğinde bu ameliyatlara devam edecek, bunun cevabını ilerleyen bölümlerde göreceğiz. Arizona’yı tanıyan hepimiz bence yine de çoktan biliyoruz cevabı.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR