Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Baş komiser takipte
Sezon: 3 Bölüm: 85

Çimen Göz ve Boncuk Göz, nasıl da tatlılar <3

Haftalardır bahsi geçen, ha geldi gelecek dediğimiz Reyhan’ın babası emekli baş komiser Şükrü Bartın sahalarda göründü. Şükrü Amca, Şükrü Amca dedikleri tam bir baba figürüymüş yalnız onu fark ettim bu hafta. Şimdi Şükrü Amca’mız damadı olacak o ‘serseri’ yi görmeye gelmiş malum, e hiç öyle açıktan açıktan olur mu? Azıcık gizem katacak. Daha okula adımını atar atmaz Sevinç’e rast gelince pek güzel olmadı tabii. Sevinç kendisini müfettiş sandığından amaç Mazhar’ı kötülemek olduğu için ilk dakikada ağzına geleni söyledi. Yok efendim Mazhar şöyle kötü, Mazhar böyle adi, ee peki sen bu durumda ne oluyorsun Sevinç’cim bir düşün istersen. Fesatlıktan ölecek resmen.

Geçtiğimiz haftalarda kavgasız günleri geçmeyen AyMer’i bu hafta pek bir sakin gördük. Kopacak büyük fırtınanın sessizliğidir belki de, kim bilir. Ayşem anlam veremediğim şekilde tavırları farklı bir insan oldu, üzerine çok yük bindi, bir yandan işini kaybetme korkusu, diğer yandan Ömer’in işsizliği, çocuklar, parasızlık, taşınma derken sinirler gerildi herhalde diyorum ama bu sinir gerilmesi de değil yani düpedüz davranış bozukluğu. Mesela Ayşem ve Ömer üç sezondur nadir kavgalar ederdi. Şu son üç bölümde üç sezon boyu etmedikleri kavgayı ediyorlar, bir de yetmezmiş gibi Ayşem bir tuhaf davranıyor. Ömer’i aşağılaması da cabası. Umarım senaristler bu duruma en acilinden el atar. Yoksa hepimizin çok sevdiği Ayşem karakteri kısa zamanda gözümüzden düşecek gibi.

Ömer sınavdan 100 alamasa da, işinden atılsa da eskiden bunu dert etmeyecek bir Ayşem vardı. Yani hepimizin bildiği Ayşem üç-dört bölüm öncesine kadar “Aman canım ne olacak üzülme sen biz bir aradayken her şeyi hallederiz Çimen Göz’üm,” derdi. Ama nedense şu sıralar sanki okuldan atılsa dünyanın sonu olacakmış gibi davrandığından haliyle Ömer’in canı da fazlasıyla bu konuya sıkıldı. Bir de üstüne komşunun gelip onun işsizliğini yüzüne vurması, Ayşem’in evden çıkarken Ömer’e para bırakması falan iyice moralinin bozulmasına sebep oldu. Ömer sınavdan 100 alamadı, 85 aldı ama bu puan onun kopya çekmediğine ikna olunmasına yetti.

“Heyt be aslan Çimen Göz’üm :)” by Ayşem.

Sınav gitti, kavga bitti diye sevinirken başka bir sorunla yüzleşmek zorunda kaldılar. Hacer okul arkadaşları tarafından hırpalanmış ve alay konusu edilmiş. Nedir yahu bu çocuğun çektiği de, bir türlü yüzü gülmedi. Bu hafta Masal’ı görememek üzse de Hacer’in sorunlarıyla ilgilenirken Masal’ın kıskançlık yapmadığını bilmek iyi oldu. Sanıyorum ki artık kabullendiler birbirlerini. Bu arada Hacer’in köyündeki okul eksikliği de Mazhar tarafından giderilecek. Mazhar kenarda duran parasını Hacer’in köyüne okul yaptırarak kullanacak.

Zeyno ve Tolga babasının yüzleşmek istemesi sonucu Seval Hanım’ın da katılımıyla bir araya geldiler. Zeyno’nun babası onlara krallar gibi yaşamayı, dünya âlemin konuşacağı bir düğün yapmayı vadetse de Tolga = fakir ama gururlu genç olduğundan bunu kabul etmedi. Zeyno’ya babasıyla gidebileceğini söylese de Tolga, Zeyno bunu kabul etmedi, seçimini yaptığını söyledi. Fakat haftaya Zeyno’nun gidişini yani Eda Ece’nin diziden ayrılışını nasıl açıklayacaklar merak içindeyim.

Reyhan ve Mazhar, aşklarına full time devam ederken Şükrü Amca da araştırmaya devam ediyordu. Haluk Abi’yi Mazhar sanıp bir de üstüne Sevinç’in söylediklerini dikkate alarak peşine düştü. Haluk Abi de her zamanki sevecenliğiyle insanlarla diyalog kuruyordu ama başka gözle bakılınca olaylar farklı anlaşılabilir haliyle. Fahriye’yle olan yakınlığını da görünce Şükrü Amca’da ipler koptu. Eni sonu dayanamayıp “Kızımdan uzak dur,” diyerek yakasına yapıştı. Tam o sırada da Emel Teyze yani Reyhan’ın annesi eve geldi ve Sevinç’in de eve gelmesiyle bir de orası karıştı. Sevinç ağzına geleni söyleyerek bir posta da Emel Teyze’yi doldurdu.

Hı hı evet Sevinçcim…

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Reyhan’ın annesini sevme şekline bayıldım :).

Ben hayatımda böyle tatlı geçinen bir anne kız görmedim :)

Mazhar hakkında toplanan bilgilerden Bartın ailesi hiç de memnun kalmadı. Anne de baba da katiyetle görüşmelerini yasakladı. Mazhar’cım da yazık, Reyhan’a söz verdiği eldiveni bulamayıp, kederlere gark olmuş vaziyette aşkına mesaj attı :). Tabii mesajı Şükrü Amca’nın görmesi ortalığın tam anlamıyla karışmasına sebep oldu. Mazhar’ın Haluk Abi olmadığının anlaşılması ve asıl Mazhar’ın da ortaya çıkmasıyla sorun bir nebze çözüldü gibi oldu ama bence asıl olaylar haftaya başlayacak. Sevinç’in fesatlıkları yüzünden ReyMaz aşkına bir zeval gelirse vallahi yakarım ortalığı.

Bu arada dizimiz artık Cuma 23:00’de yayınlanacakmış. Bu konuyla ilgili görüşlerinizi yazının yorum kısmına bekliyorum. Bana soracak olursanız aslında Beni Böyle Sev günü Pazartesi olarak kalmalıydı. Yetkililerin takdiri diyor ve yazıma burada son veriyorum. Cumartesi günü yeni bir yazıyla görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR