Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Atlıkarınca, dönüyor dönüyor
Sezon: 11 Bölüm: 8

Hay bin kunduz, aynı adamla seviştik

Grey’s Anatomy’nin iki aylık kış arasına girmeden önceki son bölümü, Meredith, Derek, Maggie ve Owen arasındaki bir tartışmayla başlıyor. Tedavi şekli ile ilgili anlaşmaya varılamamış ve Meredith, kocasının değil kardeşinin tarafını tutuyor, belki de ilk kez. Derek’e ‘beyin filmi okumayı biliyorum, en iyisinden öğrendim’ diyerek öyle güzel bir atar yapıyor ki, sezon başından beri ilk defa Meredith’i bu kadar seviyorum.


Edwards denen kızdan hiçbir zaman hoşlanmadım, ama eski sevgilisinin karısına ultrason yapmayı hak etmiyor bence kimse. April’a da bayılmıyorum, ama kocasının eski sevgilisinin ultrasonuna bakmasını da aynı şekilde kimse hak etmiyor. Suratlarından da bana hak verdiklerini anlayabiliyoruz gayet açık. Edward da ne yapsın, bu şaşkınlıkla bebeğin cinsiyetini ağzından kaçırıverdi, halbuki April öğrenmek istemiyordu. Averylere yeni bir veliaht geliyormuş halbuki, öğrendik de kötü mü oldu. Şakalar komiklikler derken, Edward bir terslik sezdi bebekte, ama söyleyemedi April’a o sırada.

Callie, Owen’la beraber askerlerle yaptıkları robot bacak çalışmalarını sürdürürken, Arizona da şef doktorunun peşinde dolaşıp duruyor, kimseye söyleyemediği hastalık haberiyle beraber. Kadını da sinir etti sorularıyla üstelik. Bu sırada Derek’i görmeye başkanın bir adamı geldi, adamı dediysem gelen bir kadındı ama başkanın kadını geldi diye bir tabir dilimizde yanlış anlamalara sebep olabilir tabi. Umarım hala Derek’le çalışmak istiyorlardır ve Derek de bunu kabul eder. Çünkü Meredith’e ‘seni çağırmalarının sebebi fikrini sormak değil beni ikna etmeni sağlamak’ diyebilecek kadar ego aşımı yaşıyor.

İyiden iyiye delirdin bence

Bailey zayıflamaya çalışıp lahana sularını hüpletirken, Şef Richard da gizliden gizliye Maggie ve Meredith arasında başlayan arkadaşlığı kesiyordu uzaktan. Bu sırada asıl şef Owen da, Derek’in kardeşiyle ‘hepimiz utanabileceğimiz şeyler yaptık ve zor günlerden geçtik’ temalı bir konuşma yaptı, ki yakın zamanda aralarında bir aşk yaşanabilir bence. Derek ve Owen da daha önce birbirlerine bacanakken, şimdi kayınbirader olmayı deneyebilirler.

Yaşasın ki başkanın adamı Derek’i tekrar çağırmak için gelmiş, ama Derek yeniden hayır dedi. Amerikan başkanına bu kadar üst üste hayır denilebilmesi enteresan değil mi? İşgüzarlığı bir yaşam tarzı olarak benimsemiş Arizona ise dayanamadı ve Dr.Herman’ın hasta kayıtlarını getirtti, onlar da elbette Amy’nin eline geçti. Kadıncağızın o kadar gizlemeye çalıştığı dosyaları incelediler beraber. Sonrasında Dr.Herman’ı nöbet odasında diğer stajyer doktorla basmayı çoktan hak etmişti, bastı da. Üstüne bir de gitti ağlayan Callie’ye ‘beni özlüyor musun?’ filan gibi sorular sordu. Özler tabi, özlemez mi? Özlememeye çalışıyor ama, bir yardımcı olursan sen de.

Ağlama gözbebeğim sana kıyamam

Meredith ve Maggie’nin Derek’in görüşlerine karşı ameliyat ettiği hastada beyin hasarı  görülmedi neyse ki, ama Meredith’in de Derek gibi ciddi bir ego hasarı var bence. Derek’e karşı haklı çıkmaya kafasını o kadar taktı ki, hasta güvenliği tehlikede bildiğin.

Edwards şüphelerinde haklı çıktı, April ve Jackson’ın bebeğinde kemiklerin aşırı ince olması ile ilgili bir doğum bozukluğu varmış meğer ve bebek doğsa bile birkaç günden fazla yaşamazmış, Dr.Herman’dan teyitli bilgi. Edwards buna olan üzüntüsünde o kadar samimiydi ki, gidip April’a sarılması bile çok normal durdu.

Derek’in kardeşi olmanın kendisine verdiği yetkiyle, Dr.Herman’ın ameliyat edilemez denilen tümörünü çıkarabileceğini iddia etti Amy, çünkü ameliyat edilemez denilen tümörleri çıkartmak onlarda bir aile geleneği, Derek de aynısını yapardı. Tabi bu da Arizona’yı, Dr.Herman’dan sırrını verdiği için programdan atılmak, veya onun hayatını kurtarmak arasında bir ikileme soktu. Bölümün sonunda nihayet Meredith ve Derek büyük kavgalarına başladılar, Zola’nın paltosundan çıktı üstelik kavga. Derek, bence haklı olarak, ‘senin için her şeyi bıraktım ama sen buna bir kere bile sevinmedin’ temalı bir konuşma yaptı. Meredith’se ‘çünkü sen burada mutlu değilsin’ dedi durdu,ama bana kalırsa Derek’in mutlu olmaması gerektiğini düşünüyor, çünkü kendisi öyle bir teklifi Derek için reddetse çok mutsuz olurdu. Başkanın tekrar teklif yaptığını duyan Meredith Derek’ten bunu kabul etmesini istedi, ve Derek de başkanın adamını (kadınını) arayıp teklifi kabul ettiğini haber verdi. Şimdi Ocak’a kadar bize yine hasret, bize yine hüsran var. Bekleyelim, görelim.

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR