Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aşklı hikâye
Sezon: 1 Bölüm: 7

'Sadece arkadaşız' dönemi hızla 'yakın arkadaşız'a evrilirken, Mete'nin sıkıntısı artıyor.

Bu haftaki bölümden itibaren artık dizinin adının doğru yazım olan Eski Hikâye olduğunu gördük. Dizinin adı sosyal medya hesaplarında da artık bu şekilde kullanılıyor. Bundan hiç bahsetmemiştik ancak öyle görünüyor ki kanal yöneticileri ve yapımcılar bu hatanın farkına varmışlar ve düzeltme yoluna gitmişler. Bu sebeple bizler de diziden bahsederken yazımının doğruluğuna dikkat ederek kullanacağız.

Bu haftaki bölümü dizideki gönül meseleleri üzerinden incelemeye karar verdim. Bu bölümle artık tahmin olmaktan uzaklaşan ilişkileri gelin birlikte mercek altına alalım.

AŞK DÖRTGENİ
İlk olarak ana karakterimiz Mete’ye bakacak olursak Türkan ve Esra ile olan durumunu ilk bölümden bu yana biliyoruz. Önce Esra’yla arasını iyi tutmaya çalışırken, diğer yandan Türkan’ın ona olan ilgisini gördü ve ona yakınlaştı. Hatta bu bölümde Mete’nin de Türkan’a olan hissiyatı gayet net şekilde ortaya çıktı. Bu arada Türkan’ın Mete araştırmasının ucu Berkes’e çıktı ve görünen o ki daha fazla bir şey öğrenemeyecek. Vicdan’ın ise Mete dışında ilk kez birini araması bölümün sürpriziydi. Türkan’ı arayarak Mete’yi araştırmamasını söyleyen Vicdan, dizinin kapalı kutusu olma özelliğini sürdürüyor. Mete’nin bakıcılığını yaptığı Esra ise Mete’ye kesinlikle tutulmuş durumda. Her ne kadar bunu reddetse de ona nasıl baktığına dikkat edin. Kendisini kandırdığını, yalan söylediğini düşünse de Mete’den uzak kalmak istemiyor.
Mete ile Esra’nın üniversiteden ortak arkadaşları Fazlı ise Türkan’a aşık. İki bölümdür açılmaya çalışsa da bir türlü başaramayan, yaklaştığı anlarda da Türkan’ın bloklarına maruz kalan Fazlı’nın işi zor. Hele Mete varken ve Türkan’ın da ona hissettikleri ortadayken bu aşk tek taraflı kalacak gibi duruyor. Yine de Mete’nin Türkan’a yapacağı bir hata olursa Türkan Fazlı’yla takılarak Mete’yi kıskandırmaya çalışacaktır. Daha önceki bölümlerde bunu görmüştük zaten.

UNUTULMAYAN AŞKLAR
Dizinin omurgasını oluşturan aşklardan biri de Nilüfer’le İbrahim Ferhat’ınki. İbrahim Ferhat’ın ölümüyle sonuçlanan bu konuda bir üçüncü isim daha var. O da İbrahim Ferhat’ın en yakın arkadaşı olan (en azından olduğunu iddia eden) Berkes. Berkes de Nilüfer’e hâlâ aşık ancak şöyle de bir gerçek var ki Nilüfer’in İbrahim Ferhat’a olan aşkı bitmemiş. Bu aşkla ilgili bu bölümde öğrendiğimiz bir gerçek de bu ilişkiden Murat Boztepeli’nin haberinin olmadığıydı. Açıkçası bu bilgiyi Berkes’in öğrenmesi de Nilüfer’in pek iyiliğine olmayacak. 
 

Macbeth'in cadıları Murat, Cengiz ve Esra, fokur fokur kaynatıyorlar kazanları.

GENÇLERİN AŞKI
Zeynep’le Ömer’i ilk bölümden beri biliyoruz. Ömer uzun uğraşları sonucu Zeynep’le konuşmayı başarmış, hatta daha da ileri giderek ona ‘kelebek’ten bile bahsetmişti. Zeynep’in de ‘sert’ durmaya çalıştığı bu durumda Ömer’den hoşlandığını kabul etmemiz gerekiyor. Mahallenin yakışıklı bakkalı olan Ömer şapşal olsa da aşkından aldığı güçle karşısında kale gibi duran Zeynep’i yumuşatmayı başardı, kendini gösterdi, tehditle de olsa kahve randevusunu kaptı. Ömer’in çabalarını izlemeye devam edeceğiz. Geçen bölümde Boztepeli Holding’te işe başlayan Zeynep’in bir potansiyel aşk durumu da Pamir’le olabilir. Elimde patlayabilir ancak bu iddiamı bir kez daha yineliyorum. Tahminime göre Zeynep bir şekilde olayların ortasında kalabilir.

APARTMANIN ÇİFTLERİ
Geri kalan iki muhtemel çift de Ragıp ile Rezzan ve Abdi Bey ile Fahriye Hanım. Ragıp ile Rezzan Hanım’ın mevzusunun ilk bölümlerden bu yana ince ince işlendiğini biliyordum. Elimizde önceki bölümlerde Rezzan Hanım’ın Ragıp’ın taksi işine dönmesi için çabaları, kısır yapması, tek başına yaşamanın zorluklarını sık sık gündeme getirmesi vardı. Bu bölümde Ragıp’ı beğendiğini de öğrendik ve hatta ufak bir flörtleşme bile gerçekleşti. Ragıp’ın patronu Abdi Bey’e ilgi duyan Fahriye Hanım’ı dizide az görsek bile bu ikilinin arasına bir şey olacağının sinyallerini yine bu bölümde gördük. Abdi Bey’in kahve yapması da onun karşı tarafa verdiği bir mesajdı. Ayhan Işık’ın da Zeynep’e olan çocukça aşkını da sayarsak apartmanımızda aşk açısından bir eksik kalmıyor.

VE AŞKSIZLAR
Dizinin aşktan uzak adamları ise bu bölümde eski kuryeyi bularak büyük bir işe imza attılar. Cengiz’in hızla yükselen Mete’yi imtihan etme çabaları da devam ediyor. Geçen bölümde ‘kırılacak paket’ işini verdiği Mete’ye ‘kuryeyi öldür’ emrini vermesi ondan şüphelendiğini açıklıyor. Mete’nin üstüne daha çok gideceği kesin. Kesin olan bir şey varsa gelecek bölümlerde işlerin iyice karışacağı.
Gelecek bölümde buluşmak üzere.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR