Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aşkın en güzel hali
Sezon: 1 Bölüm: 8

Hem yazımın başlığına hem de yazıma ilham olan bu fotoğrafı paylaşmadan edemedim.

Beni Böyle Sev "Acaba haftaya neler olacak?" dedirten bir bölümle karşımızdaydı. Benim bu bölümden anladığım, bu bir geçiş bölümüydü. Olayların nereye varacağını bilmem ama ortalığın bayağı karışacağı kesin.

Ayşem ve Ömer yaşanan her şeyin üst üste gelmesiyle, rahatlamak için kendilerini çimenlere attılar. Tıpkı eski günlerdeki gibi, sadece ikisi ve bütün dertler geride bırakılınca ne de çok özlemişim böyle hallerini dedim içimden.


Siz hep böyle kalın, siz...

Eda Hala boşanma isteğinde kararlıydı kararlı olmasına da, boşanmak istemesinin esas nedenini sonra öğrendik. Gerçeği söylemek gerekirse, bu hayatımda duyduğum en saçma bahane idi. Menteş kimseyle daha fazla uğraşmasın diye yaptığını söylüyor ama adamın tek derdi sizin birlikteliğiniz değil ki. Adam deli, ruh hastası, takıntılı. Karatepe ailesini bitirmeye and içmiş resmen. Sizin boşanmanız devede kulak kalır yani.

Neyse Eda Hala ve saçmalıklarını bir kenara bırakıp, Reyhan ve Mazhar cephesine gelmek istiyorum. Eda'nın Menteş'e gidip "Yuvamı dağıttın Allah'ın cezası. Şimdi mutlu musun?" temalı konuşmasından sonra, Mazhar'ın arayıp düğünü hemen yapmayı kabul ettiğini söylemesi ikinci bir şok oldu bana. Yahu adam! Üzünç ile konuşurken bile karşısında Reyhan'ı görüyorsun, zaten Ömer de kabul etmiyor yardımını. Nedir bu alelacele evlenme merakı? Üzünç zaten dünden razı, ama sen Mazhar... Nasıl kıyarsın güzelim ReyMaz aşkına he sorarım sana? Vallahi aklım almıyor yani.


Hayaller Reyhan,


Gerçekler Üzünç.


Taze çiftimiz Zeyno ve Tolga, henüz kendilerinin bile fark etmediği bir biçimde git gide birbirlerine yaklaşıyor. Tarık, her ne kadar Zeyno'ya yaklaşmaya çalışsa da, ortada Tolga engeli oldukça o iş zor. Zaten bu bölüm, hayatımda gördüğüm en saçma konulu kavgayı gerçekleştirdiler. Tarık Zeyno'ya asıldı sanki Zeyno'nun ağzı yokmuş gibi Tolga daldı konuya sonra da kavga ettiler. Çok zorluyorlar ama Tolga ve Zeyno'dan bir Ayşem Ömer hikayesi çıkmaz. Her kırmızı bavulluyu Ayşem sanmamak lazım.

Bu bölüm en çok gündemde kalan konu Zeyno ve belalısı Sinan. Dizinin esas karakterleri Ayşem, Ömer, Reyhan, Mazhar'ken bunlardan çok zorla yeni karakterlerin hikayesini izliyoruz. Ben ve ilk sezondan beri Beni Böyle Sev'i severek izleyen hayranların tamamı, Zeyno ve Tolga'nın zorla AyMer'e benzetilmeye çalışan hikayelerini değil de, ana karakterlerin gerçek hikayelerini izlemek istiyoruz.

Akşam okuldan Elif Masal'ı almaya giden Ayşem'e minik fare ve büyük kedi yani Elif Masal ile Ömer bir şaka hazırlamış. Öğretmeniyle konuşup Ayşem'e Masal'ı bir arkadaşının aldığını söylemerini istemişler. Minik fare ile büyük kedi de saklanıp Ayşem'e sürpriz yapmak istemişler ama Ayşem kızım nerede diye ortalığı ayağa kaldırınca ortaya çıktılar hemen.


İkinizin de yanaklarını mıncırmak istiyorum :)

Sinan, Zeyno'nun Ayşemler’de kaldığını öğrenince evin önünde nöbet beklemeye karar verdi. Kapıyı açıp açmamak konusunda herkesin özellikle de Melda'nın saçma sapan fikirleri varken, Reyhan güvenlik telefonunu kullanma fikrini verdi. Zeyno çıkmadığı sürece gitmeye niyeti yoktu Sinan'ın. Ayşem ve Ömer gelince, dünyanın en saçma cümleleriyle derdini anlattı. Dizinin Zeyno kısımlarında olağanüstü sıkılıyorum. Yorumlarımdan da bellidir.

Gelelim en sinir olduğum konuya. Ömer, sanki Reyhan ve Mazhar'ı bilmiyormuş gibi kalkıp düğünü onların bahçede yapmayı teklif etmiş. Ayşem bu konudan haberdarsa ve onaylıyorsa ona da bir iki laf ederim ama Ömer'e kızgınlığımın yeri ayrı. Mazhar'ı düğünden vazgeçirmeye çalışacağına, tutup da evde düğün yapmayı teklif ediyor. Akıl alır gibi değil.

Reyhan büyük haberi alınca sarsıldı doğal olarak. Fahriye'den her zamanki gibi kötü gün sarılması geldi. Tam o sırada Mazhar gelince, Fahriye halden anlayıp yalnız bıraktı aşıkları. Reyhan'ın "Emin misin?" Diye sorması resmen içime oturdu. Birbirine böyle aşık iki insan neden ayrı kalır ki?


Dostlar böyle günlerde belli olur...

Yapma be Mazhar!

Tolga, Zeyno'yu kurtarmaya çalışırken başını belaya soktu yine. Tarık, babasının yetkilerini kullanarak Tolga'nın bursunu yakma niyetindeydi. (Can Sipahi'yi çok severim ama Tarık karakterine bir türlü ısınamadım.) Tolga okuldan atılmamasının Zeyno'nun elinde olduğunu öğrenince arayıp çağırdı. Başta gelemeyeceğini söylese de kendi başını derde sokmak pahasına okula gitti Zeyno. Tolga'yı kurtarmak için tek bir şart koştu o da evlenmek. İşte tam da bu noktada Zeyno Ayşem olamaz, Ayşem asla böyle bir şey yapmaz derim. İzleyenler bilir, Ayşem'i evlenmeye Ömer ikna etmişti. O yüzden oradan bir AyMer hikayesi çıkarmaya çalışmak hoş durmuyor.

Başta Zeyno'nun teklifine hayır diyen Tolga, dayanamadı ve evlenmeyi kabul etti. Böylece bir mutlu sona daha ulaşılmış oldu.

Tolga "Aldık başımıza bir bela" der gibi baksa da Zeyno çok mutlu oldu :)

Artık haftanın her günü Beni Böyle Sev hakkında özel olarak konuşabilmek için sizi https://twitter.com/EkranellaBbs adresine bekliyoruz.

Haftaya görüşmek üzere, sevgiyle kalın. 
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR