Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Aşk sandığın kadar değil, yandığın kadardır
Sezon: 2 Bölüm: 42

Yangın her aşkın yolu

Sevdim, gördüm…

Gözlerin karanlık kuyu

Düştüm, öldüm…

 

Birini sevmek, tüm dünyayı yerle bir edecek güce sahip olmak demek. Birini sevmek, sevdiğinin uğruna kendini delip geçmek demek. Birini sevmek, savaş alanında aldığın yaraları hesaplamaksızın, aynı yerlere yeni yeni yaralar açılmasına müsade etmek demek… Birini çok sevmek, üç acının bir güzel anıyı alıp götürmesi demek…

Seneler önce birbirlerini ilk gördüklerinde, Nihan, Kemal’in resmini çizdiğinde, Kemal onu sudan kurtardığında bunları yaşayacakları akıllarının ucundan geçmezdi elbet… O zaman bile sinyalleri verilen Emir’in hayatlarına böylesine kara bir delik açacağını bilemezlerdi. Sadece birbirlerini sevseydiler, o teknedeki evlenme teklifinin ardından evlenseydiler böyle efsane olurlar mıydı? Aşkı gerçekten, ciddi anlamda, has bir şekilde aşk yapanın acı olduğunun farkında mısınız? Çileler çekmeden, engebeli yollardan geçmeden güzel olmuyor değil mi aşk? Nihan ve Kemal için o engebeli yollar çok fazla oldu evet, ama sonunda kavuşacaklarına inandığımdan bu yolda çektikleri çileler mübah değil midir? Mübahtır mübah olmasına ama sadece birbirlerini sevmeye devam ettikleri sürece, birbirleri için ve beraber savaştıkları sürece… Haftalar sonra nihayet Kara Sevda kıvama iyice geldi! Geçen haftaki bölümden de çok zevk almıştım ama bu daha bir iyiydi sanki… Sonunda aynı safta savaşacaklarsa her şeye okeyim!

Kemal’in kozlarını arka arkaya kullanmasıyla ve gayet akıllıca hamleler yapmasıyla Emir dumur oldu. Haketti mi? Tabii kiii! Emir’i sevsem de, arada bir acısam da, kıyamasam da artık bunları haketmişti, bunu kabul etmek gerekir. Kemal çok zeki hamleler yapmaya başladı, farkında mısınız? Eskiden bu kadar kafası çalışmıyordu sanki… Hapse girince bir şey mi düştü acaba başına? Kemal demişken… Kemal’ciğim Soydere’ciğim, nihayet istediğimiz kıvama geldi! İntikamcı şövalye ruhundan çıkıp, kara sevdasına kol kanat geren kara prensliğe terfi etti… Kendini kaybettiği yerde buldu. Baştan beri yapması gereken de zaten buydu. Kemal güzel seven bir adam. Gözlerinde bulutlar topluyor ve Nihan’ı her gördüğünde yağmurlar yağıyor gözlerinden… İkisi de birbirlerinin içine kök salmışlar, nasıl gitsinler ki birbirlerinden, nasıl geçsinler? Aralarındaki o büyük aşka rağmen direndiler bugüne kadar. Kızdılar, öfkelendiler, intikam almaya çalıştılar, can yakmak istediler ama birbirlerinin kalplerini avuçlarında tuttuklarını unuttular. Kemal Nihan’ın, Nihan ise Kemal’in kalbini, avuçları kan revan olana kadar sıkıp parçaladılar… Ama büyük bir aşıksanız, bu sevda gölge gibi sizi her adımda takip ediyorsa; onu asla ve katiyen bırakamazsınız.

1 2
Gülşah Şençiçek​
04/11/2016 18:14
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR