Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Adrenalin aşkına!
Sezon: 2 Bölüm: 55

Geçen hafta kızlara yarışmaya katıldılar diye demediklerini bırakmayan bizim erkek grubu bu hafta yarışmanın göbeğinde buldular kendilerini. Hal böyle olunca takımın adı da değişti. ‘Crazy Girls 34’ gitti, ‘Anadolu Kaplanları’ geldi.

Birimiz hepimiz…

Fakat o sırada gelen bir telefonla yarışma hevesleri yarıda kaldı; Haydar’ı vurmuşlar.

Hastanede Ayfer topuğundan vurulan kocasının intikamını almaya yemin eder gibiydi. Allah’tan Yadigar stop’a bastı da Ayfer’in içindeki Darbeli sustu.

Bunu yapanın ağzını, burnunu…

Gecnin bir yarısı elinde kağıt kalem tv izlerken ablasına yakalandı Mukadder. İzdivaç programı izleyip kimin kaç evi, kaç arabası var not ederek kendine koca arayan kardeşine kıyamadı Mukaddes. Böyle koca bulunmaz. Zengin koca zengin kulüplerinden bulunur deyip noktayı koydu.

Haydar bir gün önce hastaneden taburcu olup da ertesi gün ayaklanıp topuğuna sıkanlardan hesap sormaya gitmeye kalkınca Ayfer’I buldu karşısında. Göndermem seni dedi Ayfer ama adam kararlıydı. E öyle olunca kafasına sert bir cisimle vurmak farz oldu. Bayıldı Darbeli.

Sarışın kardeşler cephesine gelince… giyinip süslendiler sözde mağaza açılışına gitmek için yola koyuldular. İstikamet tenis kulübü. Tenis oynayan bir adamı beğendi Mukadder ve saniyesinde kur yapmaya başladı ama kurlar boşa gitti. Adamın gencecik sevgilisi yanına geliverdi.

Biz şeye, eee mağaza açılışına

Bu arada bu bölümdeki sosyal içerikli mesajlara bayıldım… Elifsu makyaj yapmış annesine görünmeden okula gitmeye çalışırken Yadigar’a yakalandı. Yengesi Meryem gitme kızın üzerine dedyise de söylediği son söz olaya noktayı koydu Yadigar’ın; Sokakta bunca pislik varken ben bu kızı nasıl koruyacağım?

Biraz daha allık… Maskara da sürdük mü tamamdır

Yarışmada ise heyecan kaldığı yerden devam ediyordu. İlk etabın konusu; erkekler kızları seçtikleri ünlülere benzetecekler. Nasıl desem ünlülerin yandan yemiş hallerine de benzemiş olsalar bu etabı kazanmayı başardılar.

Ben Jackson, Michael Jackson!

Sarışın avcı kardeşler ise ava devam ediyorlardı. İkinci hedef binicilik kulübüydü. Ama orada da Mukadder’in gözüne kestirdiği adamın gencecik sevgilsini görünce ikinic mesajımız da geldi; Çocuk gelinlere hayır!

Yarışmanın ikinici bölümünde hamburger yaptılar el birliği ile. Ama bu etabı kazanmayı başaramadılar. Sonraki bölümde ise yaptıkları hamburgerleri iki dakika içinde yemeleri gerekiyordu. Herhalde uzun bir süre hamburger görmek istemezler bile.

Tabii buradaki ayrıntıyı geçmek olmaz. Yarışmanın arasında hepsi birbirinin ardından atmaya başladı. Burada da bir Survivor eleştirisi vardı. Yalnız ben Survivor izlemediğim için belli tiplerin taklidini mi yaptılar yoksa doğaçlama mı arkalarından konuştular birbirlerinin orasını anlamadım.

I’m a survivor!

Tenis ve binicilik kulüplerinden elleri boş dönen kardeşler bu kez kesin sonuç için müzayedeye gittiler. Nitekim hemen birini gözüne kestirdi Mukadder ve adamla tanışabilmek için O’nun talip olduğu resmi açık artırma ile Mukadder satın aldı.

Ay adam bana bakıyor

Tam 1 milyon TL’ye eser Mukadder’in olunca kardeşcağızı krize girdi. E haklı kadın…

1 milyon mu?

Darbeli’yi bayıltan Ayfer kimsenin beklemediği bir hamle yaptı. Terasta yapılan o esrarengiz toplantıya bizzat kendisi katıldı. Ama ne katılma, bizim dedikoducu mahalle insanı Ayfer gitmiş, yerine tam bir mafya anası gelmişti. Deri pardesüler falan… Tabii adamlar karşısında Ayfer’I görünce önce anlamadılar. Ama onlara anlatmasını bildi Ayfer. Hepsini kendi anladıkları dilden bir güzel benzetti.

1 2
Bilge Aktaş Baytak
18/05/2016 10:33
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR